Zawodniczki UKS Czempion Bełchatów najlepsze we Włocławku

2020-06-22 21:31:17

Zawodniczki UKS Czempion Bełchatów najlepsze we Włocławku

Bardzo dobre biegi zawodniczek UKS Czempion Bełchatów, podczas Pucharu Kujaw we Włocławki. Amelia Zochniak i Anna Olczak okazały się najszybsze w biegu na 300m w kategorii U-14. Obie zawodniczki poprawiły swoje życiówki.

Był to pierwszy start reprezentantek UKS Czempion Bełchatów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. - Pojechaliśmy do Włocławka zobaczyć jak wyglądają zawody w dobie obostrzeń związanych z pandemią - mówi Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion. - W końcu lekkoatletom także pozwolono startować, ale wciąż różnych obostrzeń jest bardzo dużo. Nie rozumiem, dlaczego zawodów nie mogli oglądać rodzice startujących dzieci, skoro wolno wpuszczać kibiców na stadiony piłkarskie. Czym obiekt we Włocławku różni się od stadionu na mecze, tego nie zrozumiem. Natomiast sportowo dziewczyny wypadły bardzo dobrze - podkreśla trener.

Zobaczcie, jak Amelia Zochniak i Anna Olczyk z UKS Czempion Bełchatów biegną po podwójne zwycięstwo na 300m U14, podczas Pucharu Kujaw we Włocławku

Opublikowany przez BELsport.pl Poniedziałek, 22 czerwca 2020


Do Włocławka trener Rybarczyk zabrał dwie swoje podopieczne, które wystartowały w kategorii U-14 w biegu na 300m. Obie spisały się bardzo dobrze. Amelia Zochniak pewnie zwyciężyła uzyskując 43:12. Za nią linię mety minęła Anna Olczak, z czasem 44:10. Dla obu dziewczyn z UKS Czempion to rekordy życiowe.

- Oczywiście dzisiaj te wyniki trudno porównywać na tle innych zawodniczek w kraju, ponieważ nikt nie startuje, rezultatów więc nie ma, ale zwłaszcza wynik Amelki jest bardzo wartościowy - komentuje trener Rybarczyk.

KOMPLET WYNIKÓW

Reprezentantów Czempiona będzie można zobaczyć podczas piątkowych zawodów na 3000m na stadionie PCS w Bełchatowie. Będzie to pierwszy z cyklu Wieczornego Pucharu Pięciu Biegów.


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101940 odwiedzin