GKS Bełchatów bez licencji. Powód: zaległości wobec ZUS, skarbówki i piłkarzy

2020-06-22 20:22:29

GKS Bełchatów bez licencji. Powód: zaległości wobec ZUS, skarbówki i piłkarzy

GKS Bełchatów nie dostał licencji na grę w Fortuna 1. Lidze w nowym sezonie. Powodem decyzji PZPN są zaległości finansowe względem ZUS, Urzędu Skarbowego i pracowników klubu. Decyzja jednak nie jest ostateczna, klub dostał czas na uzupełnienie dokumentacji.

Tylko dwa kluby Fortuna 1. Ligi nie dostały licencji na grę w przyszłym sezonie. To GKS Bełchatów i Radomiak. W przypadku klubu z Radomia chodzi o stadion (stadion Radomiaka jest w budowie, drużyna gra na lekkoatletycznym obiekcie Broni bez oświetlenia i podgrzewanej murawy). Radomiak musi znaleźć obiekt zastępczy. Znacznie poważniejszy problem ma GKS Bełchatów, bo dotyczy on oczywiście finansów klubu.

Krzysztof Smulski, przewodniczący Komisji ds. licencji Klubowych PZPN w rozmowie dla "Sportu" (sportdziennik.com) podkreślił, że jeśli chodzi o GKS, to jest to "dłuższa sprawa". - Problemy finansowe, z którymi GKS musi w jakiś sposób się uporać. Ma zaległości względem ZUS, Urzędu Skarbowego. Trzeba albo je spłacić, albo zawrzeć ugody, spłacić pracowników… - czytamy w artykule.

Ugody, prolongaty spłat zadłużenia ze swoimi wierzycielami GKS zawiera od dawna, ale jest oczywistym, że bez środków od sponsorów nie uda ich się spłacić. Klubowi potrzebna jest gotówka już i może ją zdobyć właściwie tylko dzięki umowie ze sponsorem tytularnym.

Decyzja o nie przyznaniu GKS licencji nie jest ostateczna. Klub dostał czas na uzupełnienie dokumentów, wlaśnie o zawarte z wierzycielami umowy na spłatę zobowiązań. Ubiegłotygodniowa decyzja walnego zgromadzenia akcjonariuszy o kontynuowaniu działalności spółki każe sądzić, że klub potrzebną dokumentację zbierze. Decyzja komisji licencyjnej PZPN ma zapaść w tym tygodniu.

Dodajmy, że w związku z koronawirusem wszystkie kluby zostały profilaktycznie objęte nadzorem finansowym. 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101958 odwiedzin