Kibice GKS Bełchatów ukarani mandatami przez policję

2020-06-18 20:00:09

Kibice GKS Bełchatów ukarani mandatami przez policję

Kibice GKS Bełchatów zostali ukarani przez policję mandatami za to, że przyszli wspierać swoją drużynę podczas meczu. Dostali od 100 do 500 zł mandatu gdyż zdaniem policji nielegalnie zgromadzili się pod stadionem.

Do sytuacji doszło podczas sobotniego meczu GKS Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec. Grupa ok. 50 kibiców "Brunatnych" pojawiła się pod stadionem w okolicach bramy przy ul. Sportowej. W związku z tym, że kibice nie mogą wchodzić na mecze ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, fani "Brunatnych" chcieli wesprzeć swoich piłkarzy podczas ważnego meczu ligowego. Przez kilkanaście minut dopingowali piłkarzy z ulicy, a ich doping był bardzo dobrze słyszalny na stadionie.

Niestety nie spodobało się to funkcjonariuszom bełchatowskiej policji, którzy przyjechali na miejsce, wylegitymowali kibiców i ukarali mandatami.

Iwona Kaszewska, rzeczniczka prasowa bełchatowskiej komendy powiatowej podkreśla, że działania "stróżów prawa" to efekt obowiązującego rozporządzenia rządu, które wskazuje zasady na jakich mogą odbywać się zgromadzenia. Policja opiera się na tym, że zgromadzenia do 150 osób są legalne, ale po wcześniejszym zawiadomieniu lub uzyskaniu pozytywnej decyzji.

- Inne zgromadzenia w czasie obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych w dalszym ciągu są nielegalne - podkreśla Iwona Kaszewska. - Osoby, które zostały ukarane mandatami karnymi naruszyły obowiązujące w tym zakresie przepisy, stąd reakcja funkcjonariuszy policji na sytuację, w której doszło do złamania prawa - dodaje.

Jak zaznacza rzeczniczka bełchatowskiej policji, osoby, które ukarano mandatami zostały poinformowane o możliwości odmowy przyjęcia mandatu, ale nie skorzystały z tej możliwości.

Cóż bełchatowska policja zastosowała - nie po raz pierwszy wobec kibiców - zasadę, jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami od piątku w ograniczonym zakresie kibice powinni móc wrócić na trybuny. Czekamy na informację z GKS Bełchatów, czy klub zdecyduje się na otwarcie stadionu dla swoich fanów.

 

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101977 odwiedzin