GKS Bełchatów wygrywa pierwszy raz w tym roku!

2020-06-13 20:11:51

GKS Bełchatów zwycięski! "Brunatni" po raz pierwszy w tym roku trafili do bramki rywali i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w 2020 roku. Niezwykle cenne trzy punkty zdobyli dzięki wygranej 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Podobnie jak w pierwszym meczu po powrocie do gry po pandemii, przeciwko Sandecji bełchatowianie już na początku stracili bramkę. Pecha miał Mariusz Magiera, który próbując przeciąć dośrodkowanie skierował piłkę do własnej bramki.

Do Magiery, jako kolejni pechowcy meczu dołączyli Paweł Czajkowski i grający setny mecz w barwach GKS Marcin Grolik. Pierwszy w 14. minucie strzelił prawidłowego gola, którego sędzia nie uznał, a "Grolo", występujący w tym meczu w roli kapitana "Brunatnych" w pierwszej połowie trafił najpierw w poprzeczkę, a później w słupek.

Samobój, nieuznane dwa gole (goście też jeszcze raz trafili do bramki, ale Fabian Piasecki zrobił to ręką), do tego słupek i poprzeczka - to wszystko działo się w pierwszej połowie. Po zmianie stron przez długi czas niewiele się działo. Aż nagle, GKS zdobył bramkę. Ładne dośrodkowanie wprowadzonego przed chwilą Macieja Koziary w końcu na gola zamienił Paweł Czajkowski.

GKS Bełchatów po tym golu poszedł za ciosem i chwilę później już prowadził. W polu karnym faulowany był Bartosz Biel, a jedenastkę na gola zamienił Adrian Małachowski.

W końcówce spotkania bełchatowianie zagrali mądrze, odpowiedzialnie i skutecznie dowieźli wynik do końca gry. Goście trafili wprawdzie jeszcze w poprzeczkę, ale GKS wygrał ten mecz zasłużenie. Już w Głogowie zespół Marcina Węglewskiego pokazał dobrą grę i w upalne, sobotnie popołudnie to potwierdził. Mimo przeciwności losu "Brunatni" pokazali, że są zespołem, który z pewnością zasługuje na grę w Fortuna 1. Lidze.

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
0:1 Mariusz Magiera (10’)
1:1 Paweł Czajkowski (67’)
2:1 Adrian Małachowski (78’ z karnego)

GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Mariusz Magiera, Marcin Grolik, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel, Artur Golański (60’ Maciej Koziara), Adrian Małachowski (84’ Mikołaj Grzelak), Paweł Czajkowski, Emile Thiakane - Patryk Winsztal (74’ Przemysław Zdybowicz).
Zagłębie: Kacper Chorążka - Markas Beneta, Kacper Radkowski, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Szwed (79’ Tomasz Nawotka), Filip Karbowy, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk (57’ Tomasz Hołota), Fabian Piasecki (65’ Ruben Lopez).

Żółte kartki: Winsztal, Szymorek, Sierczyński, Marcin Węglewski (trener) - Grzelak, Słomka

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101965 odwiedzin