Siatkarze i sztab PGE Skry Bełchatów w kadrze Polski

2020-05-19 17:01:45

Siatkarze i sztab PGE Skry Bełchatów w kadrze Polski

PGE Skra Bełchatów będzie miała aż ośmiu reprezentantów w kadrze narodowej Polski na zgrupowaniu w Spale, które zaplanowane jest na początek czerwca. Nie wszyscy oni jednak w przyszłym sezonie będą reprezentować klub z Bełchatowa.

PGE Skra Bełchatów będzie znów mieć swoich reprezentantów Polski, a połowa z nich to członkowie sztabu kadry. Selekcjoner reprezentacji mistrzów świata Vital Heynen powołał skład na pierwsze tegoroczne, dwutygodniowe zgrupowanie reprezentacji, które rozpocznie się 1 czerwca w Spale (COS w Spale decyzją rządu został otwarty już jakiś czas temu).

Spośród siatkarzy, którzy znaleźli się w składzie na zgrupowanie znaleźli się Karol Kłos i Grzegorz Łomacz oraz nowy nabytek PGE Skry Mateusz Bieniek [czytaj o transferze Bieńka do PGE Skry]. Powołanie dostali także wciąż jeszcze będący siatkarzami PGE Skry Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk, choć prawdopodobnie w nowym sezonie nie będą oni reprezentować barw bełchatowskiego klubu.

- Kończą się wakacje - śmieje się Karol Kłos. - To dobra wiadomość, nawet mimo faktu, że nie będziemy walczyli o najcenniejsze medale. Wszystkim nam może to pomóc lepiej wejść w przygotowania klubowe, które już niedługo się rozpoczną. Dzięki temu lepiej będziemy się prezentować w naszych zespołach.

Dla siatkarzy to będzie także okazja do spotkania się pierwszy raz od marca, kiedy to przerwano rozgrywki ligowe - Takie spotkanie pomoże nam zbudować dobrą atmosferę i relacje w reprezentacji - zaznacza Kłos. - To z kolei pomoże nam później w walce na igrzyskach. Jesteśmy w bardzo mocnej ekipie i cieszę się, że również ja się w niej znalazłem.

- Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać - dodaje Mateusz Bieniek. - Mam nadzieję, że to nam pomoże, bo nie będzie aż tak długiej rozłąki, czyli tak, jak mówił trener Vital Heynen: unikniemy 20-miesięcznej przerwy między kadrą w sezonie 2019 a igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Oprócz siatkarzy do Spały pojedzie także trener Michał Mieszko Gogol, który jest asystentem Vitala Heynena, a także statystyk Robert Kaźmierczak i fizjoterapeuta Robert Pieczko, którzy takie funkcje pełnią też w kadrze.

Przed zgrupowaniem wszyscy siatkarze i sztab poddani zostaną badaniom na obecność koronawirusa.

PGE Skra Bełchatów przygotowania do nowego sezonu ma rozpocząć w połowie czerwca. Na przełomie czerwca i lipca zaplanowane jest kolejne dwutygodniowe zgrupowanie kadry. PZPS szuka sparingpartnerów dla reprezentacji Polski.

fot. PGE Skra Bełchatów

 

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076750 odwiedzin