Odmrażanie sportu: PCS wznowił sekcje sportowe i fitness, otwarta hala Energia

2020-05-19 15:02:06

Odmrażanie sportu: PCS wznowił sekcje sportowe i fitness, otwarta hala Energia

Od poniedziałku, 18 maja wszedł w życie nowy etap odmrażania gospodarki, w tym sportu. Sekcje sportowe i zajęcia fitness otowrzyło Powiatowe Centrum Sportu, a MCS uruchomił działalność hali Energia. Więcej osób może też pograć na boiskach i orlikach. 

Sekcja lekkoatletyczna, bokserska, piłki nożnej, a także kurs tenisa ziemnego i zajęcia fitness od poniedziałku dostępne są w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Trzeci etap odmrażania gospodarki pozwolił zarządcom obiektów sportowych przede wszystkim na otwarcie hal sportowych. Tym samym PCS mógł wznowić swoje zajęcia, które z powodu Covid-19 trzeba było przerwać 12 marca.

Ograniczona liczba 12 osób i trenerka jednocześnie może korzystać z sali fitness PCS, dlatego na popularne zajęcia dla pań trzeba się zapisywać. Na zajęcia z sekcji sportowych (piłka nożna, lekkoatletyka i boks) w pierwszej kolejności wstęp mają osoby, które wykupiły karnety w marcu. Jak informuje PCS, wykupione w marcu karnety na wszystkie zajęcia będzie można wykorzystać do końca czerwca. Szczegóły na stronie internetowej jednostki.

Znosimy kolejne obostrzenia?? Wracają sekcje sportowe i zajęcia fitness? Otwieramy sale sportowe, więcej osób na boiskach ????

Opublikowany przez Powiatowe Centrum Sportu Bełchatów Niedziela, 17 maja 2020

Od poniedziałku działa także hala Energia, którą zarządza Miejskie Centrum Sportu. Jak podaje miejska jednostka jednorazowo może z niej korzystać 32 trenujących i 3 trenerów. Obowiązuje weryfikacja uczestników.

Dodatkowo od poniedziałku obowiązują także nowe zasady, co do liczby uczestników na obiektach otwartych. W przypadku orlików i innych boisk i innych obiektów sportowych, w tym stadionach to 14 osób plus trener. Na pełnowymiarowym boisku może zaś grać jednocześnie 22 piłkarzy plus 4 trenerów, czyli teoretycznie tyle, aby można było rozegrać mecz. Nie pomyślano jednak o rezerwowych i sędziach, którzy według przepisów powinni być... za obiektem. Aby na boisku mogło przebywać więcej osób, trzeba je podzielić na dwie części z zachowaniem 5-metrowej strefy buforowej. Wówczas może grać dwa razy po 16 osób plus 3 trenerów na każde boisko.

W dalszym ciągu nie ma możliwości korzystania z szatni. Obowiązują też zasady dotyczące dezynfekcji. 

fot. MCS Bełchatów

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076778 odwiedzin