Red Bull 111 Megawatt odwołany. Czy jeszcze wróci do Kopalni Bełchatów?

2020-05-13 15:12:52

Red Bull 111 Megawatt odwołany. Czy jeszcze wróci do Kopalni Bełchatów?

Red Bull 111 Megawatt odwołany. Niestety drugi rok z rzędu największa impreza hard enduro w naszej części Europy nie odbędzie się. Tym razem powodem jest pandemia koronawirusa.

Szósta edycja Red Bull 111 Megawatt odbyć się miała na terenie Kopalni Bełchatów w dniach 27-28 czerwca. Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną organizatorzy poinformowali, że zawody w tym roku się nie odbędą. Pod znakiem zapytania staje w ogóle rozegranie całej serii WESS Enduro World Championship, której wyścig w bełchatowskiej kopalni miał być czwartą tegoroczną eliminacją.

W miniony weekend seria mistrzostw świata miała ruszyć w Portugalii. Zawody Extreme XL Lagares zostały jednak odwołane z powodu światowej pandemii. Wstępny termin przełożonej imprezy to październik. Na wrzesień wstępnie przełożono Trefle Lozerien AMV, czyli prestiżowe zawody we Francji, których historia sięga roku 1986. Wiadomo, że w planowanej dacie 21-23 maja nie mają szans się odbyć. Podobnie jak zaplanowane na 10-14 czerwca austriackie Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble.26-edycja tej imprezy, nieco podobnej do tej w Kleszczowie, bo również rozgrywana w kopalnianym wyrobisku została całkiem anulowana w tym roku.

Red Bull 111 Megawatt odbyć się miał w dniach 27-28 czerwca. Przypomnijmy, że wielkie ściganie w kopalni miało wrócić po dwuletniej przerwie. Pierwszy wyścig na terenie KWB Bełchatów rozegrano w 2014 roku, a zawody wygrał Tadeusz Błażusiak, którego numerem 111 sygnowana jest cała impreza. Potem, w latach 2015-2017 trzykrotnie z rzędu triumfował Brytyjczyk Jonny Walker. W ostatniej jak to tej pory rozegranej edycji w roku 2018 zwyciężył Wade Young z RPA.

W 2019 roku zawody się nie odbyły. Miały wrócić po roku, w jeszcze lepszym wydaniu niż dotychczas [zobacz --> TUTAJ]. Niestety koronawirus storpedował te plany i podbełchatowska edycja serii mistrzostw świata nie odbędzie się w cale.

- Niestety, sytuacja, z którą wszyscy mamy do czynienia z COVID-19, nie uległa znaczącej poprawie, abyśmy mogli zaangażować się w przeprowadzenie Red Bull 111 Megawatt w tym roku - powiedział w serwisie Red Bulla, głównego sponsora cyklu Winfried Kerschhaggl, menadżer WESS Enduro World Championship Series. - Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych zawodników, widzów, personelu organizującego i osób mieszkających w regionie postanowiliśmy nie postępować zgodnie z planem. Czekamy na powrót do Polski na ten niesamowity wyścig w najbliższej przyszłości. 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076792 odwiedzin