GKS Bełchatów wznawia jednak treningi młodzieży

2020-05-12 23:01:50

GKS Bełchatów wznawia jednak treningi młodzieży

GKS Bełchatów w środę wznawia treningi grup młodzieżowych. Dzisiaj w końcu doszło do spotkania trenerów drużyn młodzieżowych z prezesem klubu Wiktorem Rydzem. Panowie mieli dojść do porozumienia w sprawie spłaty zaległych wynagrodzeń.

W GKS Bełchatów będą jednak trenować młodzi piłkarze. W środę trenerzy grup młodzieżowych wyjdą na boiska i poprowadzą zajęcia ze swoimi rocznikami. Pierwsze od czasu ich zawieszenia z powodu pandemii.

Treningi zostaną wznowione z dwudniowym opóźnieniem. Młodzież GKS zacząć trenować miała od poniedziałku, ale trenerzy zagrozili, że nie wyjdą na boiska, jeśli klub nie ureguluje im zaległych wynagrodzeń [pisaliśmy o tym --> TUTAJ].

Jak mówi Robert Rogan, koordynator grup młodzieżowych w GKS, trenerzy otrzymali odpowiedź na swoje pismo, a we wtorek doszło do spotkania z prezesem klubu. - Został spełniony pozytywny scenariusz i obie strony doszły do porozumienia - podkreśla Robert Rogan.

GKS Bełchatów właściwie nie miał wyjścia, bo brak porozumienia i przedłużająca się przerwa w treningach, w sytuacji, kiedy wszystkie inne szkółki i kluby wznowiły już treningi, mógłby grozić niezadowoleniem rodziców i opiekunów dzieci, którzy płacą za treningi swoich pociech w GKS. Sygnały niezadowolenia ze strony rodziców już się pojawiły.

Treningi prowadzone będą, tak jak w innych szkółkach piłkarskich, w sześcioosobowych grupach, według harmonogramu przygotowanego przez klub. Opiekunowie dzieci muszą przed treningiem podpisać zgodę na trening dziecka, gdyż brak zgody oznacza brak możliwości wzięcia udziału w treningu. Jak mówi Robert Rogan, ankiety dotyczące stanu zdrowia młodych piłkarzy już trafiły od rodziców do trenerów. 

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076774 odwiedzin