PZPN nie wydał zgody na treningi piłkarzy GKS Bełchatów

2020-05-08 23:15:56

PZPN nie wydał zgody na treningi piłkarzy GKS Bełchatów

PZPN nie pozwolił GKS Bełchatów na rozpoczęcie treningów grupowych, które zespół pierwszoligowca miał wznowić dzisiaj. Zakaz dotyczy 16 z 18 klubów pierwszoligowych.

W piątek GKS Bełchatów miał wznowić treningi w małych, sześcioosobowych grupach. Pierwsze zajęcia zaplanowano na godz. 15 na boisku za halą sportową, po tym, jak w czwartek piłkarze, trenerzy i wyselekcjonowani pracownicy klubu przeszli badania na obecność koronawirusa. Po uzyskaniu wyników badań wykluczających zachorowanie którejś z badanych osób, piłkarze powinni móc rozpocząć zajęcia w sześcioosobowych grupach.

Sztab trenerski zaplanował już sesje treningowe, ale trzeba je było odwołać, bo PZPN nie wydał zgody na treningi grupowe dla wszystkich klubów Fortuna 1. Ligi, z wyjątkiem Miedzi Legnica i PGE Stali Mielec, które grać będą w Pucharze Polski.

Decyzja PZPN sprawiła, że piłkarze GKS musieli w piątek ćwiczyć indywidualnie, tak jak do tej pory według rozpisek przygotowanych przez sztab trenerski.

Jeśli do sobotniego poranka zgoda z piłkarskiej centrali zostanie wydana, piłkarze w sobotę wyjdą na boisko, by w sześcioosobowych grupach wznowić treningi. Te zaplanowano na dwóch boiskach za halą, w sesjach godzinnych, o godz. 10, 11 i 12.

Komunikat PZPN ws. badań w klubach Fortuna 1. Ligi:

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR.

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogą przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Wcześniej zgodę na treningi grupowe do 14 osób uzyskały pierwszoligowe Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076782 odwiedzin