Rząd wydał w końcu rozporządzenie. Otwierają obiekty sportowe

2020-05-03 23:08:44

Rząd wydał w końcu rozporządzenie. Otwierają obiekty sportowe

Jest rozporządzenie ws. otwarcia części obiektów sportowych. Od poniedziałku czynne będą orliki, boiska treningowe, czy bełchatowski stadion lekkoatletyczny. Niestety nie będzie jeszcze można pograć w tenisa.

Jest w końcu rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie otwarcia niektórych obiektów sportowych, które nastąpi od poniedziałku, 4 maja. Ukazało się ono w sobotę, 2 maja, czyli na wdrożenie rządowych wytycznych administratorzy obiektów mają niespełna 48 godzin, w trakcie długiego weekendu. Jeszcze przed majówką zarówno Miejskie Centrum Sportu, jak i Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie nie miały żadnych oficjalnych wytycznych na temat tego jakie obiekty i na jakich zasadach będzie można otworzyć obiekty [więcej --> TUTAJ].

Na szczęście administratorzy obiektów sportowych na ich otwarcie byli lepiej przygotowani niż rząd na walkę z pandemią, toteż już na kilka godzin przed udostepnieniem obiektów wiemy na jakich zasadach będzie można z nich korzystać.

PCS od poniedziałku udostępni stadion lekkoatletyczny, sztuczne boisko, a także bieżnię rozgrzewkową za stadionem i znajdujące się w sąsiedztwie obiektów tereny zielone. Na każdym z obiektów będzie mogło przebywać jednorazowo 6 osób plus trener. Pracownicy obsługi nie są w tę liczbę wliczani. Rezerwacji obiektów można dokonywać po nr tel. 504-480-807.

Wbrew informacjom, które przed majówką pojawiły się na oficjalnej stronie Polskiego Związku Tenisowego o możliwości udostępnienia tenisistom półotwartych kortów tenisowych, hala namiotowa PCS, w której są korty nie zostanie otwarta. Powiatowa jednostka powołuje się na wytyczne Ministerstwa Sportu, które nie pozwalają na otwarcie hali [więcej --> TUTAJ].

Tenisiści będą też jeszcze musieli poczekać na otwarcie Miejskich Kortów Tenisowych przy ul. Edwardów. MCS, który zarządza kortami jeszcze przygotowuje je do sezonu. Mają być otwarte od 16 maja.

Od jutra natomiast MCS otwiera boiska treningowe za halą sportową i Stadion Miejski. Tutaj podobnie, jak na obiektach PCS korzystać będzie mogło po 6 osób i trener. Nieczynne będą szatnie i sanitariaty, poza WC. Administratorzy obiektów będą musieli zapewnić środki dezynfekcyjne.

Na pewno od poniedziałku otwarte będą też orliki. Magistrat informował o tym już na koniec kwietnia, ale rządowe rozporządzenie precyzuje zasady działania tych obiektów. Wygląda na to, że na orlikach będzie mogło przebywać więcej osób, jeśli obiekt posiada np. dwa boiska (po 6 osób na każdym). Dokładnych wytycznych ze strony magistratu na temat funkcjonowania orlików jeszcze nie znamy.

Oczywiście nowe przepisy dla ludzi sportu są absurdalne, bo skoro wraz z orlikami i stadionami otwierane są galerie handlowe, w których będzie mogło przebywać znacznie więcej osób, to dlaczego ograniczać tę liczbę na otwartych obiektach sportowych. Gdyby wytyczne, które obowiązują dla galerii handlowych (1 osoba na 15 metrów kwadratowych) obowiązywały na boiskach, to na sztuczny obiekt PCS o wymiarach 30x60 możnaby wpuścić 120 osób, a na stadion ponad pół tysiąca. Nie ma w tym logiki, ale ludzie sportu i tak czekali na ten poniedziałek od dawna.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076783 odwiedzin