Juniorzy EKS Skry Bełchatów powalczą jednak o mistrzostwo Polski? Czy zagrają też w II lidze?

2020-04-28 23:15:18

Juniorzy EKS Skry Bełchatów dokończą walkę o mistrzostwo Polski? Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że jest szansa na dokończenie rozgrywek we wrześniu.

Siatkarskie rozgrywki młodzieżowe, jak cały sport z powodu Covid-19 zostały zawieszone w marcu. Akurat w momencie, kiedy zespół juniorów EKS Skry Bełchatów szykował się do turnieju finałowego mistrzostw Polski, które odbyć się miały w ostatni weekend marca w Dębicy.

Rozgrywki PlusLigi, a także niższych lig zostały odwołane, bez wyłaniania zwycięzców. Natomiast sezon młodzieżowy został zwieszony. PZPS dał nadzieję, że zostanie on dokończony. Siatkarska centrala ogłosiła, że turnieje finałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów (z udziałem EKS Skry Bełchatów) zostały przesunięte na okres między 15 sierpnia, a 15 września. Odbyć mają się też centralne rozgrywki kadetów, kadetek oraz młodzików i młodziczek.

Jest więc szansa, że juniorzy EKS Skry Bełchatów powalczą o medal mistrzostw kraju AD 2020.

Dodajmy, że przedwcześnie zakończona została III liga mężczyzn. Rozegrano w niej fazę zasadniczą, bez turnieju finałowego. Na tej podstawie mistrzem województwa została EKS Skra, złożona głównie z zespołu juniorów właśnie. W związku z tym klubowi z Bełchatowa przysługuje prawo awansu do II ligi. Zgłoszenie do udziału w tych rozgrywkach władze EKS Skry muszą złożyć do 15 maja.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076761 odwiedzin