PlusLiga wróci we wrześniu? Będzie też liga letnia?

2020-04-28 22:38:38

PlusLiga wróci we wrześniu? Będzie też liga letnia?

PlusLiga wróci zgodnie z planem, czyli we wrześniu? Taki jest plan Polskiej Ligi Siatkówki SA, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Możliwe jest natomiast, że wobec wcześniejszego zakończenia sezonu latem zostanie rozegrana liga plażowa oraz zorganizowane zostaną nowe rozgrywki w miejsce Superpucharu Polski.

O planach na wznowienie rozgrywek siatkarskich w Polsce na antenie Polsatu Sport mówił Paweł Zagumny, były znakomity rozgrywający kadry Polski, a obecnie prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA. Jak podkreślił, zgodnie z planem sezon 2020/2021 w PlusLidze miałby się rozpocząć 19 września. Data nie jest jeszcze oficjalna, bo wciąż nie wiadomo, jak do tej pory będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna.

W czwartek ma odbyć się wideokonferencja między prezesami klubów zrzeszonych w PLS w sprawie ewentualnego wcześniejszego rozpoczęcia rozgrywek. Sam Paweł Zagumny przyznał, że do tego pomysłu podchodzi sceptycznie, bo oznaczać by to musiało, że już z początkiem lipca kluby musiałby rozpocząc przygotowania. A nie wiadomo, czy będzie wtedy można wejść do hal sportowych.

Tydzień przed statem ligi odbyć się miał turniej Superpucharu Polski. Wiadomo, że w tradycyjnej formule nie da się go rozegrać, bo przecież nie wyłoniono mistrza Polski, ani zdobywcy krajowego Pucharu. W zamian mają odbyć się inne rozgrywki. Jakie? Na razie szczegółów nie znamy.

- Planujemy rozegrać turniej, który będzie niespodzianką dla kibiców. Nie mogę podać jeszcze jego nazwy, ale myślę, że wszyscy będą zadowoleni - podkreślił w Polsacie Sport Paweł Zagumny.

Jest jeszcze jeden pomysł, rozegrania ligi letniej. Miałaby ona być rozegrana w czteroosobowych składach na piasku. W rozgrywkach wystartować by miały drużyny z PlusLigi i jej zaplecza.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076719 odwiedzin