Michał Mieszko Gogol na dłużej z PGE Skrą Bełchatów

2020-04-24 22:14:41

Michał Mieszko Gogol na dłużej z PGE Skrą Bełchatów

Michał Mieszko Gogol przedłużył kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Szkoleniowiec, który prowadził żółto-czarnych w zakończonym przedwcześnie sezonie będzie trenerem trzeciej ekipy PlusLigi przez kolejne dwa lata.

Mimo młodego wieku Michał Mieszko Gogol jeszcze przez dwa kolejne sezony będzie prowadził PGE Skrę Bełchatów, jeden z najlepszych siatkarskich klubów w Polsce. To dobra wiadomość dla kibiców klubu z Bełchatowa, którzy chętnie obstawiają wyniki w zakładach bukmacherskich i interesują się profilami zawodników, a także biografiami trenerów. Gdzie mogą szukać takich informacji? Wszystko, co musisz wiedzieć o kasynie online znajdziesz w Internecie, tak samo jest z wiedzą o ulubionych ekipach siatkarskich. Jeśli jesteś fanem PGE Skry Bełchatów, także u nas dowiesz się ciekawych faktów z życia trenera bełchatowian.

Michał Mieszko Gogol urodził się w Szczecinie 23 kwietnia 1985 roku. Był siatkarzem i grał w barwach Maratonu Świnoujście i Morza Szczecin. Później zajmował się statystyką – od 2005 roku pracował w Polskim Związku Piłki Siatkowej jako statystyk dla różnych reprezentacji Polski: juniorów, kadry mężczyzn B, żeńskiej reprezentacji Polski i męskiej reprezentacji Polski. Po tym okresie jego ścieżka kariery obejmowała wiele klubów i reprezentacji:

  • W latach 2008-2011 był drugim trenerem AZS-u Częstochowa.

  • W latach 2011-2016 był statystykiem Asseco Resovii.

  • W latach 2014-2015 był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski B oraz jednocześnie asystentem trenera Wojciecha Serafina w reprezentacji Polski do lat 23.

  • Od sezonu 2016/2017 został drugim trenerem Espadonu Szczecin, beniaminka PlusLigi, który później zmienił nazwę na Stocznia Szczecin.

  • Pod koniec 2016 roku awansował na pierwszego trenera Stoczni Szczecin.

  • Od grudnia 2018 roku trenował AZS Indykpol Olsztyn.

  • Od początku sezonu 2019/2020 jest pierwszym trenerem PGE Skry Bełchatów.

Trudny rok

Rok 2018 Gogol wspomina jako trudny – jego klub Stocznia Szczecin borykał się z problemami finansowymi. Za sezon 2018/2019 trener oraz siatkarze dostali tylko jedną pensję. Wskutek nie do końca wyjaśnionych okoliczności 13 grudnia 2018 roku klub przestał istnieć i wycofał się z rozgrywek. Już pięć dni później Gogol pracował w Olsztynie, ale upadek Stoczni Szczecin był dla niego ciężkim doświadczeniem. Tym bardziej, że do tej pory nie wie, co dokładnie zaszło. Jak wspomina: – Cała moja rodzina jest związana ze Szczecinem, więc wycofanie się klubu z tego miasta, było dla mnie podwójnie bolesne. Drużyna też była dla mnie jak druga rodzina.

Wyjść z kryzysu

W Olsztynie spędził rok, po czym dostał dość wymagające zadanie – odbudować najlepszy polski zespół siatkarski po kryzysie. PGE Skra Bełchatów skończyła sezon 2018/2019 na szóstym miejscu, wyrównując swój najsłabszy wynik od początku startów w siatkarskiej ekstraklasie. Miniony sezon PGE Skra zakończyła na trzeciej pozycji, awansowała także do turnieju finałowego Pucharu Polski, ale nie został on rozegrany z racji zawieszenia wszelkich rozgrywek. Gogol już podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/2022. W najbliższym sezonie PGE Skrę czeka sporo zmian – ma odejść kapitan, ikona polskiej siatkówki Mariusz Wlazły, a także Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk.

Ogromne wyróżnienie

Gogol, pomimo umowy ważnej jeszcze do końca przyszłego sezonu, przedłużył kontrakt, bo zarówno on, jak i włodarze klubu są zadowoleni ze współpracy. – To dla mnie ogromne wyróżnienie i dziękuję za zaufanie. PGE Skra to ogromna marka i cieszę się, że klub jest zadowolony ze współpracy w poprzednim sezonie – podkreśla trener.

– Zgadzamy się wspólnie co do drogi, jaką chcemy iść razem. Stąd nasza decyzja o przedłużeniu kontraktu. Chcemy budować stabilność i wizję wspólnej pracy nie tylko przez pryzmat jednego roku. Dlatego łącznie trener będzie z nami pracował przez kolejne dwa lata – dodaje natomiast Konrad Piechocki, prezes KPS Skry.

Blisko kadry

Gogol obowiązki trenera PGE Skry łączy z pracą dla reprezentacji Polski. W 2017 był wymieniany jako jeden z kandydatów na selekcjonera kadry, po tym jak odszedł Ferdinando de Giorgi. Pierwszym trenerem został jednak Vital Heynen, a Gogol dostał posadę asystenta. Według wielu będzie naturalnym następcą Heynena, on sam jednak na razie nie zaprząta sobie głowy takimi opiniami.

Łączenie obowiązków z życiem rodzinnym

Gogol ma żonę i dwóch synów. O tym, że zostanie po raz drugi tatą dowiedział się 13 grudnia 2018 roku, tego samego dnia, gdy ogłoszono upadłość Stoczni Szczecin. Przyznaje, że łączenie pracy w PGE Skrze i reprezentacji z byciem ojcem jest trudne, a jego życie jest bardzo intensywne.

fot. materiały prasowe

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076794 odwiedzin