GKS Bełchatów dokończy sezon 1. ligi? Jest plan na wznowienie rozgrywek

2020-04-21 21:48:07

GKS Bełchatów dokończy sezon 1. ligi? Jest plan na wznowienie rozgrywek

GKS Bełchatów dokończy sezon w Fortuna 1. Lidze? Wiele na to wskazuje. Polski Związek Piłki Nożnej w wydanym dzisiaj komunikacie przedstawił plan na dokończenie rozgrywek m.in. na szczebli 1. i 2. ligi. W najlepszym wypadku piłkarze mają wrócić na boiska 30 maja.

Kibice GKS Bełchatów i wszystkich klubów Fortuna 1. Ligi dostali dzisiaj dobrą informację. Wygląda na to, że ich cierpliwość zostanie nagrodzona i jeszcze tej wiosny zobaczą swoich ulubionych piłkarzy na boiskach (chociaż raczej w telewizorach, bo nawet jeśli liga zostanie wznowiona, to raczej bez publiczności na trybunach). W opublikowanym dzisiaj komunikacie Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN pojawił się konkretny termin wznowienia rozgrywek na poziomie 1. i 2. ligi.

Piłkarze mieliby wrócić na boiska między 30 maja, a 6 czerwca. Co ważne, planowane jest dokończenie wszystkich kolejek ligowych, a także rozegranie meczów barażowych. To oznacza, że plan, który pojawił się kilka tygodni temu, a więc zakończenie sezonu bez wyłonienia spadkowiczów z poszczególnych lig na chwilę obecną jest nieaktualny.

Wznowienie rozgrywek pod koniec maja lub na początku czerwca oznacza, że w najbliższych dniach piłkarze powinni powrócić do treningów na boisku. Zawodnicy GKS Bełchatów rozjechali się do domów, gdzie mieli realizować założenia treningowe przygotowane przez sztab trenerski. Wiadomo, że obostrzenia w możliwości poruszania się na zewnątrz sprawiły, że nie było to łatwe. Ostatnio jednak obostrzenia poluzowano, co sprawia, że piłkarze mogą wyjść z domów, a w najbliższym czasie powinni pojawić się także w klubie.

W Fortuna 1. Lidze rozegrano do tej pory 22 z 34 kolejek. GKS Bełchatów z 7 zwycięstwami, 4 remisami i 11 porażkami zgromadził 25 punktów i jest na 15. pierwszym "bezpiecznym" miejscu w lidze. "Brunatni" mają 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera Odra Opole. Gwoli obowiązku podamy tylko, że do strefy baraży o Ekstraklasę tracą 9 oczek, ale w górę tabeli przy Sportowej raczej mało kto się ogląda. Jeśli sezon faktycznie zostanie dokończony, GKS czeka walka o utrzymanie.

Oczywiście powrót ligi niewiele zmienia w sytuacji finansowej GKS. Wczoraj pisaliśmy o raczej mglistych szansach na powrót PGE do sponsorowania klubu [więcej --> TUTAJ]. Nawet jeśli piłkarze utrzymają 1. ligę, to czy "Brunatni" w nowym sezonie w niej zagrają nie jest w cale oczywiste.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076795 odwiedzin