Kibice GKS Bełchatów wybrali najlepszy mecz w historii. Które to spotkanie?

2020-04-15 15:51:11

Kibice GKS Bełchatów wybrali najlepszy mecz w historii. Które to spotkanie?

Kibice GKS Bełchatów wybrali najlepszy mecz w historii klubu. Internetowa zabawa była remedium na kibicowską nudę związaną z brakiem możliwości oglądania meczów ukochanej drużyny. Jaki mecz kibice GKS wybrali za najbardziej spektakularne w historii klubu?

Przerwa w rozgrywkach ligowych zmusza kluby piłkarskie do kreatywności, by integrować ze sobą kibiców i zapełniać im czas, kiedy brak emocji sportowych. W GKS Bełchatów stworzono m.in. wirtualny plebiscyt na wybór najważniejszego, czy też najlepszego meczu "Brunatnych" w 43-letniej historii klubu.

Kibice w mediach społecznościowych głosowali na mecze w poszczególnych rundach. do rywalizacji klub wytypował 16 spotkań, które podzielono w pary, dając kibicom możliwość głosowania systemem pucharowym. Do finału awansowały dwa mecze z wicemistrzowskiego sezonu 2006/2007. Zwycięzcą okazał się pojedynek z 14. kolejki ówczesnej Orange ekstraklasy, który 11 listopada 2006 roku odbył się w Krakowie. GKS Bełchatów prowadzony przez Oresta Lenczyka po dwóch golach Radosława Matusiaka oraz trafieniach Mariusza Ujka i Tomasza Jarzębowskiego pokonał Wisłę Kraków 4:2, przerywając serię 73 meczów wiślaków bez porażki przed własną publicznością. "Koniec jazdy Białej Gwiazdy" śpiewali wtedy dumnie kibice GKS w sektorze gości.

Poniżej zobaczycie skrót tego meczu. A grafika na górze posta pokazuje wyniki całej rywalizacji.

Artykuł dodał: Źródło: GKS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076711 odwiedzin