Fortuna 1. Liga na dłużej w Polsacie. Czy kibice zobaczą w telewizji GKS Bełchatów?

2020-04-07 09:10:42

Fortuna 1. Liga pozostaje w Posacie Sport na kolejne trzy lata. PZPN i Telewizja Polsat podpisały umowy dotyczące praw telewizyjnych do rozgrywek do sezonu 2023/2024. Czy w tym czasie będzie można oglądać mecze GKS Bełchatów?

Polski Związek Piłki Nożnej i Telewizja Polska zawarły umowy dotyczące praw telewizyjnych do rozgrywek o Totolotek Puchar Polski oraz meczów  Fortuna 1 Ligi. Na ich mocy rozgrywki te będą transmitowane na antenach Polsatu w trzech kolejnych sezonach (2021/22, 2022/23, 2023/24).

W każdym z sezonów na żywo transmitowane będą co najmniej 102 mecze Fortuna 1. Ligi oraz wszystkie trzy spotkania barażowe o awans do Ekstraklsy. Oprócz tego PZPN i Pierwsza Liga Piłkarska zachowają także prawo do własnych transmisji meczów w internecie. Dodatkowo stacja Polsat będzie też emitować półgodzinny "Magazyn 1 Ligi" po każdej kolejce.

W przypadku Totolotek Pucharu Polski w każdym sezonie pokazywanych ma być na żywo minimum 28 meczów, w tym wszystkie od fazy 1/8 finału oraz mecz o Superpuchar Polski w każdym sezonie.

Tyle komunikat oficjalny. W czasach, kiedy nie wiadomo, czy rozgrywki piłkarskie zostaną wznowione ogłoszenie nowego kontraktu z telewizją to sytuacja nietypowa. Tymczasem nie wiadomo, czy Telewizja Polsat wywiąże się ze swoich obecnych zobowiązań. Kontrakt na prawa do pokazywania Fortuna 1. Ligi obowiązuje jeszcze przez rok, a z tego tytułu roczni do wszystkich klubów wpływa 8 mln zł (do podziału). Tymczasem okazuje się, że przerwa w rozgrywkach i kłopoty gospodarcze związane z koronawirusem mogą sprawić, że ostatnia transza pieniędzy dla klubów nie zostanie przelana.

Czy beneficjentem środków z Polsatu będzie GKS Bełchatów i przede wszystkim, czy kibice GKS będą mogli oglądać swój zespół w telewizji? Od samych piłkarzy sporo zależy, ale nie wszystko. Jeśli już nawet wrócą na boisko, czeka ich walka o utrzymanie w 1. lidze (są plany, by zakończyć sezon, a z lig centralnych nikt by nie spadał). Druga kwestia, to sprawa licencji i zbudowania budżetu klubu, który udźwignąłby grę na poziomie zaplecza Ekstraklasy. Na to na razie się nie zanosi.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1076783 odwiedzin