PlusLiga i Puchar Polski siatkarzy odwołane

2020-03-12 23:21:03

PlusLiga i Puchar Polski siatkarzy odwołane

Polska Liga Siatkówki SA poinformowała w czwartkowe popołudnie, że zawiesza rozgrywki siatkarskie na szczeblu centralnym. Oznacza to, że do odwołania nie będą odbywać się mecze m.in. Plus Ligi, a także zaplanowany na ten weekend turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy z udziałem PGE Skry Bełchatów. Powodem są oczywiście względy epidemiologiczne związane z koronawirusem.

Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS, cytowany przez serwis internetowy PGE Skry Bełchatów. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Dalszymi losami rozgrywek ma zająć się rada nadzorcza ligi, która ma wypracować scenariusz, w jaki sposób dokończyć sezon. Przypomnijmy, że do tej pory większość drużyn Plus Ligi rozegrała 24 z 26 kolejek fazy zasadniczej. PGE Skra Bełchatów zajmuje obecnie 3. miejsce, ze stratą 9 punktów do drugiej Vervy Warszawa i 11 punktów do lidera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz z przewagą 2 punktów nad czwartym Jastrzębskim Węglem. 

W weekend w katowickim Spodku miał odbyć się turniej Final Four Pucharu Polski. Nowy termin nie został jeszcze ustalony.  

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1032156 odwiedzin