Sport w zawieszeniu. Koronawirus wygrywa

2020-03-11 18:54:31

Sport w zawieszeniu. Koronawirus wygrywa

Koronawirus na dobre zaatakował sport. Odwołane imprezy, treningi, mecze bez publiczności. To już pewne, że w najbliższych tygodniach będziemy musieli obyć się bez sportowych emocji.

O wpływie zagrożenia koronawirusem na lokalny sport pisaliśmy już wczoraj. Dzisiaj wiemy już nieco więcej. Na pewno nie obejrzą meczu swojej drużyny z Sandecją Nowy Sącz kibice GKS Bełchatów. Sobotnie spotkanie 23. kolejki Fortuna 1. Ligi odbędzie się bez udziału publiczności. Taką rekomendację wydała Pierwsza Liga Piłkarska. W osobnym komunikacie klub ma podać informacje w sprawie zwrotu pieniędzy za bilety.

Nie odbędzie się zaplanowany na niedzielę Zelowski Szus o Czółenko. Uliczny bieg mimo starań organizatorów został odwołany, a oficjalny komunikat prezentujemy poniżej:

Niestety fani sportów walki, którzy ostrzyli sobie zęby na sobotnią galę Celtic Gladiator z udziałem bełchatowskich fajterów, Michała Benbena i Szymona Broncla też muszą obejść się smakiem. Gala się nie odbędzie.

Jak już informowaliśmy zaplanowany na ten weekend turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy odbędzie się bez udziału widzów. Kibice PGE Skry Bełchatów walkę swojej drużyny o ósmy w historii Puchar będą mogli jedynie śledzić w telewizji. Najbliższy mecz ligowy PGE Skry w hali Energia z Indykpolem AZS Olsztyn odbędzie się 22 marca bez udziału widzów (wszystkie spotkania PlusLigi odbywać się będą bez kibiców).

W najbliższy weekend turniej finałowy III ligi wojewódzkiej rozgrywać miały rezerwy PGE Skry. Turniej został odwołany, nowej daty na razie jeszcze nie wyznaczono. Do odwołania zawieszono także siatkarskie rozgrywki młodzieżowe, nie wiemy więc kiedy o mistrzostwo kraju powalczą juniorzy EKS Skry.

Odwołana została także inauguracyjna kolejka łódzkiej IV ligi, a zatem Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów nie wyjdą na boiska. Odwołany został także start rozgrywek w okręgu sieradzkim, w tym tamtejsza okręgówka z udziałem Hetmana Rusiec.

Odwołane zostały także różnego rodzaju turnieje i rozgrywki młodzieżowe w wielu dyscyplinach sportu. Kluby sportowe zawieszają treningi sekcji młodzieżowych, w tym GKS Bełchatów, szkółki piłkarskie, kluby lekkoatletyczne, czy mające zajęcia w szkołach kluby sportów walki.

Od jutra, tj. czwartku 11 marca wszystkie swoje obiekty zamyka Powiatowe Centrum Sportu, w którym nie będą też prowadzone zorganizowane zajęcia (do indywidualnych treningów dostępny będzie tylko stadion lekkoatletyczny).

Również Miejskie Centrum Sportu wcześniej niż planowało zamyka miejskie lodowisko przy ul. Edwardów. Od czwartku niedostępna będzie też ścianka wspinaczkowa w hali Energia.

Co dalej?

Wstępnie wszelka działalność sportowa zostaje zawieszona na dwa tygodnie. co dalej? Na razie trudno powiedzieć. Zaplanowane na ten weekend w łódzkiej Atlas Arenie halowe zawody superenduro z udziałem gwiazd w tym m.in. Tadeusza Błażusiaka zostały odwołane. Czy zagrożony jest również czerwcowy Red Bull 111 Megawatt, który po dwuletniej przerwie miał wrócić do bełchatowskiej kopalni, na razie nie wiadomo.

Tydzień wcześniej w Bełchatowie mają odbyć się mistrzostwa świata w nordic walking, na które ma zjechać kilkaset zawodników i zawodniczek z wielu krajów, co samo w sobie sprawia, że już dziś zawody są zagrożone. Tym bardziej, że organizatorzy wielu sportowych imprez masowych zaplanowanych nawet na późną wiosnę już odwołują wydarzenia.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1153078 odwiedzin