Zakaz imprez masowych! GKS i PGE Skra bez kibiców? Co z galą Celtic Gladiators?

2020-03-10 15:44:45

Zakaz imprez masowych! GKS i PGE Skra bez kibiców? Co z galą Celtic Gladiators?

GKS Bełchatów zagra w sobotę z Sandecją przy pustych trybunach? Prawdopodobnie nie będzie też gali Celtic Gladiator, która miała odbyć się w Energii. Siatkarze PGE Skry Bełchatów o Puchar Polski też powalczą bez udziału kibiców. Wszystko przez koronawirusa i decyzję rządu odwołującą imprezy masowe w Polsce.

Dzisiaj, we wtorek 10 marca, najpierw wojewoda łódzki na terenie województwa, a później także premier Mateusz Morawiecki na terenie całego kraju odwołali imprezy masowe. Wszystko przez coronawirusa. Oznacza to, że nie odbędzie się, lub w ograniczonym zakresie będą mogły odbywać się imprezy o charakterze m.in. sportowym.

W sobotę o godz. 16 GKS Bełchatów w ramach 23. kolejki Fortuna 1. Ligi gra z Sandecją Nowy Sącz. Wydaje się, że sam mecz nie jest zagrożony, ale istnieje ryzyko, że odbędzie się bez udziału kibiców lub w formie imprezy niemasowej. Wówczas liczba widzów nie mogłaby przekroczyć 999 osób. Decyzja, co do meczu ma zapaść do środy do godz. 12. Do tej pory wstrzymana została sprzedaż biletów i karnetów.

Na razie wiadomo, że zaplanowane na najbliższą kolejkę mecze ekstraklasy odbędą się bez kibiców. Taką decyzję podjęła Ekstraklasa SA.

Również w sobotę w hali Energia odbyć się miała gala Celtic Gladiator z udziałem m.in. bełchatowskich zawodników Michała Benbena i Szymona Broncla. - Na razie nie mamy informacji, od organizatora dostaliśmy komunikat, że musimy czekać - mówi Michał Benben.

Wiadomo także, że bez udziału publiczności odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy, który w najbliższy weekend odbędzie się w katowickim Spodku. W turnieju zagra m.in. PGE Skra Bełchatów. Kibice, którzy za pośrednictwem platformy eBilet kupili już wejściówki mogą starać się o zwrot pieniędzy.

W związku z zagrożeniem koronawirusem wojewoda łódzki wydał też zakaz organizowania imprez oraz wyjść i wyjazdów na imprezy szkolne. Oznacza to, że odwołane zostały również zawody sportowe o charakterze międzyszkolnym, w tym odbywające się w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego.

Informacje na temat szczegółów dotyczących imprez sportowych w regionie będziemy przekazywać na bieżąco.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1032157 odwiedzin