PGE Skra Bełchatów w końcu wygrywa, ale traci cenny punkt

2020-03-06 22:03:36

PGE Skra Bełchatów przełamała złą passę i pokonała Cerrad Czarnych Radom, ale straciła punkt, który może zaważyć na miejscu w tabeli przed fazą play-off.

Do piątkowego meczu z Cerrad Czarnymi PGE Skra Bełchatów przystępowała po trzech porażkach z rzędu. I pewności siebie bełchatowianom brakowało na boisku.

- Przeszliśmy bardzo trudny okres w ostatnim czasie - mówił po meczu trener Michał Mieszko Gogol. Nerwowość i wynikającą z niej dużą liczbę błędów było widać na boisku. To sprawiło, że pierwszego seta bełchatowianie przegrali.

Drugi też nie rozpoczął się dobrze, ale zespół do walki poderwali dwaj rekonwalescenci Artur Szalpuk i Milad Ebadipour. Zwłaszcza powrót "Szalupy" po dłuższej nieobecności i zabiegu kolana cieszy kibiców żółto-czarnych.

Poprawa gry bełchatowian zaowocowała w dwóch setach, które wygrali bardzo pewnie. W czwartej partii jednak oba zespoły zdobywały punkty falami. Na tej wznoszącej pozostali jednak goście, którzy doprowadzili do tie-breaku.

Piąty set wprawdzie był już popisem bełchatowian, ale stracony punkt może okazać się ważny. Wprawdzie dzięki wygranej PGE Skra awansowała na 3. miejsce w Plus Lidze, ale Jastrzębie gra w niedzielę z GKS Katowice i może wrócić przed bełchatowian. Do końca fazy zasadniczej żółto-czarnym pozostały już tylko dwa mecze.

PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:17, 25:16, 21:25, 15:9)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Petković, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber, Wlazły, Droszyński, Katić
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Protopsaltis, Ostrowski, Butryn, Włodarczyk, Pajenk, Ruciak (libero), Masłowski (libero) oraz Firszt, Vincić, Zugaj, Grzechnik.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1032112 odwiedzin