Trzecia z rzędu porażka PGE Skry Bełchatów

2020-03-01 23:32:37

Trzecia z rzędu porażka PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów przegrała czwarty mecz ligowy z rzędu. Tym razem lepszy okazał się Aluron Virtu CMC Zawiercie. Bełchatowianie jeszcze nigdy nie wygrali w tej hali w PlusLidze.

O ile Verva Warszawa i Jastrzębie to czołowe zespoły ligi, to zespół z Zawiercia do tuzów polskiej siatkówki nie leży. A mimo to, PGE Skra Bełchatów znowu przegrała w Zawierciu. Znowu, bo odkąd zespół z Jury gra w Plus Lidze to bełchatowianie w hali w Zawierciu nie wygrali.

Mimo wygranej w drugim secie bełchatowianie w "Jurajskiej Twierdzy" nie potrafili się odnaleźć. Mimo momentami świetnych zagrywek i gry blokiem Jakuba Kochanowskiego, gospodarze nie pozwolili bardziej utytułowanym rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Bełchatowianie zagrali słabo, popełniali mnóstwo błędów. Szwankowała gra w obronie, ataki ze skrzydeł i blok. Miejscowi wygrali zasłużenie, nie oddając bełchatowianom nawet punktu.  


Porażka w Zawierciu sprawiła, że PGE Skra spadła na czwarte miejsce w tabeli Plus Ligi, za Jastrzębski Węgiel. Prowadzi Verva przed ZAKSĄ.

Kolejny mecz PGE Skra rozegra już w piątek. W hali Energia jej rywalem zespół będzie Cerrad Enea Czarni Radom.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:19, 20:25, 25:20, 25:14)
Aluron Virtu CMC: Lipiński, Penczew, Gawryszewski, Malinowski, Waliński, Czarnowski, Koga (libero), Andrzejewski (libero) oraz Bociek, Ferens, Kania.
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kochanowski, Petković, Orczyk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Droszyński, Wlazły, Ebadipour.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1032108 odwiedzin