GKS Bełchatów wraca do gry. Startuje Fortuna 1. Liga

2020-02-29 14:50:21

GKS Bełchatów wraca do gry. Startuje Fortuna 1. Liga

GKS Bełchatów sobotnim meczem z GKS 1962 Jastrzębie zainauguruje swoje wiosenne rozgrywki w Fortuna 1. Lidze. Dziś kibice bardziej od formy sportowej martwią się o sytuację finansową w klubie.

GKS Bełchatów do wiosennych rozgrywek startuje w cieniu kłopotów finansowych, z piłkarzami, którzy nie dostają wypłat i bardzo mglistymi nadziejami na przyszłość. O tym jak wygląda sytuacja w zespole mówił nam jeden z kapitanów "Brunatnych" Bartłomiej Bartosiak [tutaj]. Miarka się przebrała, kiedy piłkarze nie wyszli na trening [tutaj]. Zrobili to tylko raz, choć tak na prawdę mogli to zrobić już dawno.

To właśnie ten zespół, ci piłkarze i ten sztab trenerski, pod wodzą Artura Derbina są największą dziś wartością GKS Bełchatów. Obok wiernych kibiców, którzy angażują się w akcję #ratujemyGKS.

"Przegląd Sportowy" w swoim "Skarbie Kibica" wartość drużyny "Brunatnych" wycenił na 3,44 mln zł, ale dla pogrążonego w kryzysie klubu ten zespół jest znacznie cenniejszy. To piłkarze i ich trenerzy ciągną jeszcze ten wózek. To oni wiosną ubiegłego roku awansowali do Fortuna 1. Ligi, choć mało kto w to wierzył, to oni wygrali klasyfikację Pro junior System, która dała klubowi pieniądze, to także oni, zaciskając zęby grają nie dostając pieniędzy przez wiele miesięcy. Tylko dzięki nim ten klub jeszcze trwa.

Dlatego tej wiosny tej grupie chłopaków Derbina należy się wielkie wsparcie. Potrzebują go w każdym meczu, bo każde kolejne spotkanie będzie walką o trwanie GKS.

Jesień dla GKS Bełchatów była trudna. Po dobrym początku przyszły mecze będące weryfikacją umiejętności i aspiracji drużyny. Nie ma się co łudzić, wiosna będzie jeszcze trudniejsza, a przed zielono-biało-czarnymi trudna walka o utrzymanie. Przewaga nad strefą spadkową jest niewielka, tylko 4 punkty. Strata do strefy barażowej to 7 oczek, ale w górę tabeli nie ma co zerkać. O ekstraklasę niech się biją ci, których na to stać.

Wiosnę GKS Bełchatów zainauguruje meczem z imiennikiem z Jastrzębia Zdroju. Jesienią na Śląsku było 1:1. Gola dla "Brunatnych" zdobył Mateusz Marzec, który jesienią był liderem środka pola "Brunatnych". Dziś w GKS już go nie ma. Zimą odszedł do Podbeskidzia. Nie ma już też w zespole Dawida Kocyły (odszedł do Wisły Płock). Inny z napastników Maciej Mas wyjechał do włoskiej Primavery, by grać dla młodzieżówki Cagliari, a z wypożyczenia do Piasta Gliwice wrócił Karol Stanek.

Długo wydawało się, że zimą czeka GKS prawdziwy rozbiór. Na szczęście udało się uzupełnić kadrę. Do klubu wrócił na wypożyczenie Przemysław Zdybowicz, którego jesienią sprzedano do Wisły Kraków. Z Radomiaka na Sportową trafił Patryk Winsztal, a z Miedzi Legnica Maciej Koziara. Do kadry pierwszej drużyny włączony został także Kacper Kondracki z zespołu rocznika 2003.

Kadra GKS wiosną głównie będzie opierała się na wychowankach. Połowa z 26-osobowej kadry to piłkarze wyszkoleni przy Spoortowej, w tym aż siedmiu graczy ma status wychowanka.

Kadra GKS Bełchatów - wiosna 2020:

Bramkarze:
1. Paweł Lenarcik (W)
12. Daniel Niźnik (W)
22. Kewin Komar (W, M)

Obrońcy:
2. Mateusz Szymorek (W)
3. Marcin Grolik
5. Michał Kołodziejski
9. Krzysztof Wołkowicz
16. Mikołaj Grzelak (W)
21. Mariusz Magiera
45. Bartłomiej Lisowski (W, M)
70. Marcin Sierczyński

Pomocnicy:
6. Kacper Kondracki (W, M)
7. Bartłomiej Bartosiak (W)
8. Paweł Czajkowski
10. Dawid Flaszka (W)
11. Emile Thiakane
13. Artur Golański
14. Bartosz Biel
15. Viktor Putin
17. Marcin Ryszka (W)
19. Adrian Małachowski
20. Maciej Koziara
30. Damian Michalak (W, M)

Napastnicy:
18. Patryk Winsztal (M)
59. Przemysław Zdybowicz (W, M)
77. Damian Warnecki (W, M)

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Artur Derbin (I trener)
Kacper Jędrychowski (asystent trenera)
Patryk Rachwał (II trener)
Sebastian Łukiewicz (trener bramkarzy)
Radosław Drogosz (kierownik drużyny)
Damian Zieliński (fizjoterapeuta)
Janusz Kaczmarek (masażysta)

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1032087 odwiedzin