Mateusz Górny w czołówce europejskiej podczas meczu w Mińsku

2020-02-28 22:59:12

Mateusz Górny, najszybszy obecnie junior w Polsce wziął udział w lekkoatletycznym wielomeczu juniorów w Mińsku. Zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pokazał się w stolicy Białorusi z bardzo dobrej strony na tle europejskich rywali.

O złotym medalu Mateusza Górnego w mistrzostwach Polski w hali pisaliśmy tutaj. O planach na wyjazd do Mińska wspominał w rozmowie z BELsport.pl [tutaj].

Rekordu życiowego tym razem pobić się już nie udało. W eliminacjach 60m Mateusz uzyskał drugi czas - 6,85. W finale zajął trzecie miejsce z czasem o jedną setną gorszym.

Zawodnik BKL startował także w sztafecie mieszanej 4x200m, która pobiegła w składzie: Dominika Małkowska, Weronika Nagięć, Mateusz Górny i Natan Frąckiewicz. Polacy z czasem 1:35,07 zajęli piąte miejsce.

W stolicy Białorusi w wielomeczu wzięli udział reprezentanci U-20 z 12 krajów - oprócz Polski i gospodarzy, także Azerbejdżan, Izrawel, Włochy, Hiszpania, Łotwa, Litwa, Kazachstan, Turcja, Estonia i Ukraina. Wygrali Włosi (241 punktyów) przed Białorusią (220 pkt.). Polska zajęła trzecie miejsce, zdobywając 218 punktów.