Mateusz Górny z fenomenalną życiówką w Orlen Cup. Czy sięgnie po złoto w Toruniu?

2020-02-14 06:01:55

Mateusz Górny z fenomenalną życiówką w Orlen Cup. Czy sięgnie po złoto w Toruniu?

Mateusz Górny ustanowił fantastyczny rekord życiowy na 60m podczas rozegranego w Łodzi mityngu Orlen Cup. 6,76s to najlepszy wynik juniora w kraju i znakomity prognostyk przed rozpoczynającymi się dzisiaj w Toruniu PZLA Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U20.

O Orlen Cup, czyli święcie lekkiej atletyki w Łodzi pisaliśmy już tutaj, rozdając dla Was dwie podwójne wejściówki. Kto był mógł oprócz gwiazd królowej sportu oglądać także gwiazdę wschodzącą. Wyrasta na nią Mateusz Górny. Sprinter Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego drugi rok z rzędu dostał okazję zaprezentowania się w prestiżowym mityngu. I zrobił to fantastycznie.

Już w biegu półfinałowym uzyskał kapitalny rekord życiowy - 6,76. Dało mu to trzecie miejsce w biegu i bezpośredni awans do finału. To najlepszy wynik wśród juniorów w Polsce w tym sezonie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

????????6,66????????6,76 nowyPB #orlencup#nikeid

Post udostępniony przez ?Mateusz Górny???????? (@gorny.mateusz)Lut 11, 2020 o 1:10 PST

Sam finał był popisem gwiazd - Brytyjczyka Richarda Kilty i Amerykanina Mike Rodgers’a. Wygrał Brytyjczyk, ale obaj uzyskali ten sam czas - 6,66. Mateusz Górny przybiegł na ósmym miejscu z czasem 6,78, ale już sama możliwość ścigania się z gwiazdami najwyższej półki to wielki prestiż. Dodajmy, że w stawce finalistów zawodnik BKL był jedynym urodzonym w XXI wieku i w ogóle najmłodszych sportowcem całego mityngu.

Znakomity występ Mateusza pokazuje jego zwyżkową formę. To świetna wiadomość, gdyż właśnie dzisiaj w Toruniu startują halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. W najszybszej konkurencji - sprincie na 60m znów zapowiada się pasjonująca walka między Mateuszem Górnym, a Oliwierem Wdowikiem. Dotychczas najszybszy w tej kategorii wiekowej zawodnik rzeszowskiej Resovii też niedawno ustanowił swoją nową życiówkę. Jest ona o jedną setną sekundy gorsza od wyniku Mateusza Górnego z Atlas Areny. Sprinty odbędą się w sobotę. Eliminacje w sesji porannej od godz. 9, a finały popołudniu.

Relację live z mistrzostw można oglądać tutaj:

fot. Aleksandra Stark Nowak / archiwum

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120803 odwiedzin