Orlen Cup już we wtorek! Mamy dla Was bilety!

2020-02-08 22:38:09

Orlen Cup już we wtorek! Mamy dla Was bilety!

Orlen Cup 2020 w łódzkiej Atlas Arenie już w najbliższy wtorek. Wspólnie z UKS Czempion Bełchatów mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na największe święto lekkiej atletyki w naszym regionie.

BELsport.pl i UKS Czempion Bełchatów zapraszają na Orlen Cup 2020, który we wtorek, 11 lutego odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Śledźcie nasz profil na Facebooku, mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Po sobotnim Copernicus Cup w Toruniu, który zgromadził gwiazdy lekkiej atletyki, teraz czas na wielki halowy mityng w Łodzi. Do Atlas Areny zjadą gwiazdy królowej sportu. Pasjonująco zapowiadają się zarówno skoki, jak i rzuty i biegi.

Wielce prawdopodobne, że w sprincie na 60m wystąpi Mateusz Górny, czołowy sprinter młodego pokolenia. Reprezentant Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego startował w Orlen Cup już przed rokiem (pisaliśmy o tym tutaj).

Wprawdzie w tym roku w Łodzi zabraknie Ewy Swobody, ale i bez najlepszej polskiej sprinterki też będzie ciekawie. W blokach startowych zameldują się m.in. Brytyjczyk Richard Kilty i Amerykanin Mike Rodgers. Ten pierwszy sześć lat temu w sopocie został halowym mistrzem świata, by później stanąć także na podium na otwartym stadionie. Amerykanin to trzykrotny medalista mistrzostw świata sztafecie 4x100.


Prawdziwym hitem Orlen Cup będą jednak konkurencje techniczne. Publiczność z pewnością rozgrzeje konkurs skoku o tyczce. Z wysokością zmierzy się m.in. mistrz świata sprzed pięciu lat Shawn Barber, obecny halowy rekordzista Ameryki Północnej, czy wschodząca gwiazda tyczki Grek Emanuil Karalis. Pod nieobecność Piotra Liska, który zmaga się z urazem, zagranicznym zawodnikom plany wygranej będzie chciał pokrzyżować Paweł Wojciechowski, mistrz świata sprzed 9 lat oraz Robert Sobera, były mistrz Europy.

Niezwykle ciekawie będzie też w pchnięciu kulą, gdzie do koła wejdą dwaj nasi najwięksi herosi tej konkurencji, Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Do tego trzecie nazwisko, które każdemu kibicowi królowej sportu jest doskonale znane. Przyjazd do Łodzi zapowiedział David Storl. Niemiec przed laty toczył już zacięte pojedynki z Tomaszem Majewskim, teraz rywalizuje z młodszymi kulomiotami z Polski.

Ciekawie zapowiada się także skok wzwyż kobiet, gdzie polska publiczność będzie wspierać gwiazdę tej konkurencji Kamilę Lićwinko. Plany wygranej będą chciały pokrzyżować jej m.in. medalistka mistrzostw Europy Chorwatka Ana Simić, czy młoda Białurusinka, mistrzyni świata juniorek Karyna Taranda.

Początek mityngu Orlen Cup w Łodzi we wtorek, 11 lutego o godz. 17. Mamy nadzieję, że taka zapowiedź zachęci Was do udziału w tym wydarzeniu. Śledźcie nasz profil na Facebooku. Jeszcze dziś będzie tam można wygrać dwa podwójne zaproszenia do Atlas Areny.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120786 odwiedzin