PGE Skra Bełchatów z dziesiątym zwycięstwem z rzędu. Trefl Gdańsk też nie dał jej rady

2020-02-04 23:49:34

PGE Skra Bełchatów z dziesiątym zwycięstwem z rzędu. Trefl Gdańsk też nie dał jej rady

PGE Skra Bełchatów nie zwalnia tempa. We wtorkowy wiczór siłę żółto-czarnych poznał Energia Trefl Gdańsk, który przegrał w Bełchatowie w trzech setach. To dziesiąte (!) z rzędu zwycięstwo PGE Skry.

PGE Skra przystąpiła do meczu bez narzekających na problemy zdrowotne Karola Kłosa oraz Milada Ebadipoura. Godnie zastąpili ich jednak Norbert Huber i Milan Katić, który od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę. To właśnie Serb został wybrany MVP meczu.

Goście prowadzeni przez Michała Winiarskiego (były gracz i drugi trener PGE Skry oraz statystyk Trefla Dominik Posmyk, który wywodzi się z bełchatowskiego klubu zostali przed meczem uhonorowani przez władze PGE Skry) zawiesili wysoko poprzeczkę gospodarzom. Gdańszczanie dobrą zagrywką utrudniali grę żółto-czarnym. Ale PGE Skra dzsiejszego wieczoru też miała swoje atuty. Bełchatowianie świetnie grali przede wszystkim pod siatką, szalał Jakub Kochanowski, który znakomicie blokował rywali. Swoje w ataku robili też przede wszystkim Katić i Artur Szalpuk. PGE Skra pokazała też mentalność zwycięzców w końcówkach zaciętych setów, kiedy to potrafiła przechylić szalę zwycięstw na własną stronę. I mimo, że nie był to łatwy mecz, to bełchatowianie wygrali go w trzech setach, odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu.


Trzy punkty pozwoliły powrócić PGE Skrze na fotel lidera, przynajmniej do meczów ZAKSY i Vervy Warszawa. po krótkiej regeneracji bełchatowian czeka teraz długa podróż do Suwałk. W niedzielę, 9 lutego zagram tam ze Ślepskiem Malow.

PGE Skra Bełchatów - Energia Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:22, 25:21)
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kochanowski, Petković, Szalpuk, Huber, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Orczyk
Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Kozub, Grzyb, Sasak, Jakubiszak

fot. PGE Skra Belchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120777 odwiedzin