Trzeci nabytek GKS. Winsztal nie pomógł, "Brunatni" przegrali z Górnikiem Łęczna

2020-02-01 15:11:38

Trzeci nabytek GKS. Winsztal nie pomógł, "Brunatni" przegrali z Górnikiem Łęczna

GKS Bełchatów przegrał w swoim trzecim zimowym sparingu z Górnikiem Łęczna. Już jako pełnoprawny piłkarz "Brunatnych" zagrał Patryk Winsztal, który podpisał trzyletni kontrakt z GKS.

Jeszcze przed powrotem do rodzinnego Radomia rosły napastnik podpisał umowę wiążącą go z GKS do końca czerwca 2023 roku. 20-letni Patryk Winsztal ze statutem młodzieżowca najlepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika, ale grywał też niżej, za snajperami. Mierzący 190 cm zawodnik związany był do tej pory z radomskim futbolem. Grał w Radomiaku i Broni, z epizodem w Piasecznie.

W tym sezonie nowy nabytek GKS zagrał w trzech meczach Fortuna 1. Ligi i dwóch Totolotek Pucharu Polski. reprezentując barwy Radomiaka. W sumie w 40 meczach dla Radomiaka zdobył pięć goli. Do GKS przyszedł jako wolny zawodnik, bo z końcem 2019 roku wygasła jego umowa z dotychczasowym klubem.


Przypomnijmy, że wcześniej GKS wzmocnił kadrę 23-letnim pomocnikiem Maciejem Koziarą oraz wypożyczonym swoim wychowankiem Przemysławem Zdybowiczem.

Radomianin Winsztal w sobotę powrócił do swojego miasta, gdzie jego nowy klub grał sparing z Górnikiem Łęczna. Prowadzony przez Kamila Kieresia zespół z Lubelszczyzny okazał się lepszy, wygrywając 1:0. W GKS nie zagrali z powodów zdrowotnych Marcin Grolik i Krzysztof Wołkowicz. W trakcie meczu z bólem mięśniowym boisko opuścił Maciej Koziara, którego zastąpił Winsztal.

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 Krystian Wójcik (32’)

Skład GKS: I połowa: Kewin Komar - Marcin Sierczyński, Mariusz Magiera, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Grzelak, Paweł Czajkowski, Maciej Koziara (34’ Patryk Winsztal), Emile Thiakane - Przemysław Zdybowicz; II połowa: Paweł Lenarcik - Bartłomiej Lisowski, Damian Michalak, Mariusz Magiera (67’ Michał Kołodziejski), Mateusz Szymorek (67’ Mikołaj Grzelak) - Adrian Małachowski, Viktor Putin - Bartosz Biel, Kacper Kondracki, Damian Warnecki - Patryk Winsztal.

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120793 odwiedzin