PGE Skra Bełchatów liderem Plus Ligi! Wygrała dziewiąty mecz z rzędu!

2020-01-31 23:53:34

PGE Skra Bełchatów niczym walec miażdży kolejnych rywali. W piątkowy wieczór żółto-czarni odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję lidera Plus Ligi. Na pożarcie rzucony został MKS Będzin.

Od początku mecz zapowiadał się interesująco, bo do hali w Sosnowcu przyjeżdżała niepokonana od ośmiu meczów PGE Skra, by zagrać z mającym nieco krótszą, bo trzy meczową serię zwycięstw MKS Będzin. Ale za to gospodarze pokonali ostatnio mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Papierowe dywagacje kto okaże się lepszy w starciu będących na fali drużyn szybko zweryfikowało boisko. Żółto-czarni pokazali Gorolom z Zagłębia, że może i pokonali ZAKSĘ, ale przecież PGE Skra, to co innego. Szybciutko objęte wysokie prowadzenie podcięło skrzydła gospodarzy, którzy w pierwszym secie zdołali ugrać 17 punktów.

Drugi set wyglądał podobnie. Skuteczny blok i świetna gra w ofensywie załatwiły sprawę. 25:20. Dopiero w trzecim secie gospodarze starali się dotrzymać kroku rozpędzonemu walcowi z Bełchatowa. Do czasu. PGE Skra uruchomiła zabójczą zagrywkę i marzenia gospodarzy o nawiązaniu walki rozsypały się jak domek z kart.

MVP meczu został kapitan PGE Skry, niezniszczalny Mariusz Wlazły. Dziewiąta wygrana z rzędu pozwoliła, przynajmniej na chwilę, awansować bełchatowianom na pozycję lidera Plus Ligi. Jutro swój mecz gra ZAKSA, a w niedzielę warszawska Verwa. Jeśli stracą punkty, PGE Skra na fotelu lidera może posiedzieć dłużej.

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)
MKS: Pająk, Sossenheimer, Gunia, Faryna, Sobański, Ratajczak, Potera (libero) oraz Fornal, Superlak
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Petković, Droszyński, Katić

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120798 odwiedzin