Kadeci Korony i EKS Skry walczą o finał wojewódzki. Na szczycie gra też PGE Skra II

2020-02-01 00:10:02

Kadeci Korony i EKS Skry walczą o finał wojewódzki. Na szczycie gra też PGE Skra II

Kadeci UKS Korony Bełchatów i EKS Skry Bełchatów zaczynają dziś walkę o awans do finału mistrzostw województwa łódzkiego. Bełchatowskie drużyny w turniejach półfinałowych grać będą w Łodzi i Tomaszowie. Za to rezerwy PGE Skry grają mecz na szczycie z SMS Spała.

Kadeci z dwówch bełchatowskich klubów powalczą dzisiaj i jutro o awans do finału wojewódzkiego. UKS Korona na swój półfinał mistrzostw województwa wyjeżdżaja do Łodzi. Gospodarzem turnieju będzie miejscowa Wifama, czyli zwycięzca grupy II ligi wojewódzkiej kadetów.  Podopieczni Kamila Ociepki turniej rozpoczną o godz. 12.30 od pojedynku z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. W sesji popołudniowej o godz. 17.30 Korona zmierzy się z gospodarzami turnieju, Wifamą Łódź. W niedzielę natomiast klub z Binkowa zagra o godz. 10:30 z Bzurą Ozorków.

EKS Skra natomiast jedzie do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie gospodarzem drugiego turnieju półfinałowego będzie tamtejsza Lechia, która w zawodach wystawi dwie drużyny. Bełchatowianie zaczną jednak turniej (dzisiaj o godz. 10) od starcia z Krótka Piłka Szkoła Gortata Łódź. Popołudniu o godz. 16 podopieczni trenera Marcina Kubata zagrają z Lechią 1923 Tomaszów. Drugi zespół kadetów tomaszowskiego klubu będzie rywalem bełchatowian w niedzielny poranek (godz. 10).

Przypomnijmy, że do finału wojewódzkiego awansują po dwie najlepsze drużyny z obu turniejów w Łodzi i Tomaszowie.

Tymczasem na fanów młodzieżowej siatkówki emocje czekają także w Bełchatowie. Dzisiaj o godz. 18 w hali Energia zespół rezerw PGE Skry Bełchatów zagra mecz na szczycie III ligi. Rywalem trzeciej w tabeli PGE Skry II będzie wicelider rozgrywek SMS PZPS Spała IV. Stawką meczu może być nawet pozycja lidera. Podopieczni trenera Marcina Hesa mogą zająć topowe miejsce w lidze, jeśli pokonają zespół ze Spały za trzy punkty, a lider tabeli LUKS Dobroń dozna porażki.

W Spale lepszy był SMS (3:0), dlatego młodzi bełchatowianie będą chcieli się odegrać. Początek meczu w hali Energia o godz. 18. Wstęp wolny. 

fot. UKS Korona Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1297949 odwiedzin