Zmiany w "Bełchatowskiej Triadzie Biegowej"

2020-01-30 16:11:57

Zmiany w "Bełchatowskiej Triadzie Biegowej"

"Bełchatowska Triada Biegowa", czyli cykl trzech biegów w 2020 roku będzie miała nieco inną odsłonę niż dotychczas. Z "Triady" wypada Bieg Tropem Wilczym. W to miejsce MCS zorganizuje nowy bieg w terenie leśnym.

Organizowana przez Miejskie Centrum Sportu "Bełchatowska Triada Biegowa" cieszyła się dużą popularnością wśród miejscowych biegaczy. Wielu z nich zdecydowało się wziąć udział we wszystkich trzech biegach, by móc być sklasyfikowanym w całej "Triadzie".

W tym roku rywalizacja w "Triadzie" również będzie prowadzona, ale zmieniony zostanie pierwszy z biegów w cyklu. Dotychczas pierwszym był Bieg Tropem Wilczym. To ogólnopolska inicjatywa biegu na dystansie 1963 metrów. Do tej pory w Bełchatowie obok biegu na symbolicznym dystansie (1963 rok to data śmierci ostatniego z tzw. żołnierzy wykletych") rywalizowano także w biegu na 5 km. Ten właśnie bieg wliczany był do Triady.

W tym roku będzie jednak inaczej. Bieg Tropem Wilczym, który zostanie rozegrany 1 marca nie będzie wliczany do "Bełchatowskiej Triady Biegowej". Będzie miał on jedynie wymiar symboliczny i zostanie rozegrany na dystansie 1963 metrów, bez klasyfikacji i pomiaru czasu. Nowe będzie miejsce jego rozegrania. Start i meta ulokowane będą na terenie jednostki Strzelec, a trasa poporowadzona zostanie po terenach leśnych.

"Bełchatowska Trasa Biegowa" rozpocznie się więc później. Pierwszy bieg, najkrótszy z cyklu na 5 km odbędzie się 29 marca. Przełajowa trasa również ma zostać wytyczona w terenie leśnym w okolicach bełchatowskich Ługów. Szczegóły poznamy wkrótce.

Natomiast nie będzie zmian w pozostałych biegach tworzących "Triadę". Drugim biegem z cyklu pozostanie Bełchatowski Bieg Nocny na dystansie 10 km, który w tym roku będzie miał 4. edycję. Odbędzie się on 25 kwietnia. Cykl zamknie natomiast biegowa wizytówka miasta, czyli Bełchatowska Piętnastka. 24. edycja biegu na dystansie 15 km odbędzie się 22 listopada.

Terminy wszystkich biegów z Triady, jak i innych wydarzeń sportowych możecie sprawdzić w naszym Kalendarzu Kibica.

fot. Piotr Tokarczyk / fotopiotr

 

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120803 odwiedzin