GKS Bełchatów remisuje z GKS Tychy w sparingu

2020-01-29 22:07:27

GKS Bełchatów zremisował 1:1 w drugim zimowym sparingu. Tym razem rywalem bełchatowian był przeciwnik z Fortuna 1. Ligi GKS Tychy. Bramkę dla "Brunatnych" zdobył Viktor Putin.

Jak podaje oficjalny portal GKS, to bełchatowianie byli stroną przeważającą w pierwszej połowie i to pomimo faktu, że na nietypowej  dla siebie pozycji - w środku pola - zagrał Mikołaj Grzelak.  Dobre okazje do strzelenia gola mieli Bartłomiej Bartosiak, pozyskany tej zimy Maciej Koziara i Marcin Grolik.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się tyszanie. Trener Artur Derbin po przerwie desygnował do gry mniej doświadczony zespół, który z czasem radził sobie lepiej. Zespół ze Śląska objął prowadzenie na początku drugiej połowy. Bełchatowianie wyrównali na 18 minut przed końcem za sprawą Viktora Putina. Z testowanych piłkarzy zagrał Patryk Winsztal.

Mecz rozegrano na obiekcie Skry Częstochowa. Był to drugi sparing GKS. W pierwszym "Brunatni" przegrali 2:4 z Wartą Poznań (więcej tutaj). Trzeci mecz kontrolny GKS zagrał w sobotę, 1 lutego. W Radomiu rywalem bełchatowian będzie Górnik Łęczna.

GKS Tychy - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
1:0 Mateusz Piątkowski (49)’
1:1 Viktor Putin (72’)

Skład GKS Bełchatów: I połowa: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Grzelak, Adrian Małachowski, Bartosz Biel - Maciej Koziara, Przemysław Zdybowicz; II połowa: Paweł Lenarcik (60. Kewin Komar) - Bartłomiej Lisowski, Damian Michalak, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Viktor Putin, Paweł Czajkowski, Kacper Kondracki, Emile Thiakane - Patryk Winsztal, Damian Warnecki.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120790 odwiedzin