GKS Bełchatów zebrał 14 tys. zł podczas biegu kibiców

2020-01-28 23:09:22

GKS Bełchatów zebrał 14 tys. zł podczas biegu kibiców

GKS Bełchatów zebrał blisko 14 tys. zł podczas "Gorących Kibiców Serc", który odbył się w minioną niedzielę. Pieniądze zasilą konto klubu i zostaną przeznaczone na bieżącą działalność borykającego się z kłopotami finansowymi GKS.

Jeszcze przed startem biegu prezes Wiktor Rydz przyznał, że GKS ma kłopoty z płynnością finansową. Właśnie w celu wsparcia finansów klubu oraz pokazania, że GKS jest ważnym elementem identyfikacji dla wielu bełchatowian zorganizowano bieg, o którym pisaliśmy tutaj. Na starcie stawiło się blisko pół tysiąca osób, w tym piłkarze, ale też samorządowcy i kibice... ŁKS. 

Z wpłat na konto klubu (można było wpłacić min. 20 zł), pieniędzy wrzuconych do puszek oraz licytacji uzbierano w sumie 13.803,25 zł. Przypomnijmy, że pamiątkowa koszulka GKS "poszła" za 650 zł, a numery startowe "1977" i "77" odpowiednio za 300 i 200 zł.

Oczwyście 14 tys. uzbierane podczas akcji nie wystarczą na normalne funcjonowanie drużyny. Prezes Rydz zapewnia jednak, że udział GKS w rundzie wiosennej nie jest zagrożony. Jutro "Brunatni" grają kolejny sparing. Rywalem będzie GKS Tychy. 

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120792 odwiedzin