Trial Kamieńsk z rekordową obsadą. Najlepszy Tomasz Owczarek

2020-01-27 22:11:31

Rekordowa liczba ponad sześciuset osób zapisała się do piątej edycji Trial Kamieńsk, czyli ekstremalnego biegu po Górze Kamieńsk. Do wyboru były dwa dystanse - 6 i 30 km. Na królewskim dystansie wygrał bełchatowianin Tomasz Owczarek, który pokonał trasę w tempie 4:11’ na kilometr!

Bełchatowianin nie dał swoim rywalom żadnych szans. Na trasie mającej kilkaset metrów przewyższeń uzyskał niesamowite tempo. Liczącą 30 kilometrów trasę po Górze Kamieńsk, m.in. z podbiegiem i zbiegiem po trasie narciarskiej pokonał w czasie 2:05:57. Drugi na mecie Maciej Masiarek z Piotrkowa stracił do niego prawie 6 minut. Jakub Kimmer z Zelowa był trzeci, a tuż za nim uplasował się kolejny bełchatowianin Piotr Jasiński.

Jak twierdzi wielu biegaczy, Góra Kamieńsk daje prawdziwą namiastkę biegów górskich na nizinach. Stąd taka dobra frekwencja. Dla wielu biegaczy starty w terenie górskim, w tej części roku, u progu sezonu biegowego, to doskonała forma na przygotowanie siły biegowej.

Wśród pań najlepsza była Angelika Szczepaniak, która uzyskała czas netto 2:29:40. Drugą z pań była Agnieszka Mariola Chylińska, a trzecia Dagmara Koziróg.

Bieg na 6km wygrał Piotr Koń z Ręczna, który pokonał trasę w 29 minut i 14 sekund, co dało średnią 4:10. Drugi, 12 sekund później na metę przybiegł Sebastian Duszyński. Trzeci zaś był Krzysztof Pietrzyk. Najlepszym z bełchatowian został Łukasz Dolata, który uzyskał czas 34:56 (12. miejsce open).