GKS Bełchatów przegrał z Wartą Poznań w pierwszym sparingu

2020-01-25 22:12:10

GKS Bełchatów przegrał z Wartą Poznań 2:4 w pierwszym sparingu w 2020 roku. Od wyniku w meczu z liderem Fortuna 1. Ligi ważniejsze było przetestowanie aż 24 piłkarzy. Czy wszyscy wiosną zagrają w brunatnych barwach?

Po pierwszej części sezonu Warta Poznań - lider Fortuna 1. Ligi - uchodzi za faworyta do awansu. GKS ambicje ma raczej niższe, w obliczu kłopotów finansowych. Ta różnica miała odzwierciedlenie na boisku. Warta prowadziła już 2:0, ale GKS podniósł się po tych dwóch ciosach. Najpierw Krzysztof Wołkowicz, a chwilę później Paweł Golański tuż przed przerwą wyrównali stan meczu na 2:2.

W drugiej połowie trener Artur Derbin zmieniła całą drużynę (oprócz bramkarza Pawła Lenarcika, który zagrał do 60. minuty). Znów więcej z gry miała Warta. Poznaniacy strzelili dwa gole. GKS tym razem już nie odpowiedział.

W środę o godz. 13 w Częstochowie bełchatowianie zagrają drugi sparing. Rywalem będzie GKS Tychy. Planowany terminarz sparingów GKS znajduje się w naszym Kalendarzy Kibica (tutaj).

4:2 Łukasz Spławski (86’)

Skład GKS (I połowa): Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski - Bartosz Biel, Maciej Koziara, Viktor Putin - Patryk Winsztal; (II połowa: Paweł Lenarcik (60’ Kewin Komar) - Marcin Sierczyński, Bartłomiej Lisowski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak, Damian Michalak, Dawid Flaszka, Emile Thiakane (75’ Radosław Dzierbicki) - Damian Warnecki (75’ Kacper Kondracki), Przemysław Zdybowicz.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1002464 odwiedzin