Przemysław Zdybowicz wraca do GKS Bełchatów

2020-01-23 22:15:45

Przemysław Zdybowicz wraca do GKS Bełchatów

Przemysław Zdybowicz wraca do GKS Bełchatów. Wychowanek "Brunatnych", który w trakcie tego sezonu trafił do Wisły Kraków został wypożyczony do swojego dawnego klubu.

Przemysław Zdybowicz w GKS Bełchatów występował będzie do końca obecnego sezonu. W meczach Fortuna 1. Ligi będzie miał okazję do częstszych występów niż na boiskach ekstraklasy.

Przypomnijmy, że "Zdybo" w sierpniu ubiegłego roku, już po rozpoczęciu sezonu został sprzedany do Wisły Kraków. W pierwszej drużynie GKS zadebiutował jako junior na boiskach 2. ligi. W sumie strzelił dla "Brunatnych" trzy gole, w tym dwa już w tym trwającym sezonie. Z Wisłą Kraków podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku (pisaliśmy o tym tutaj).

Strata młodego napastnika była dla GKS bolesna. W koszulce "Białej Gwiazdy" w najwyższej klasie rozgrywkowej "Zdybo" zagrał w ośmiu meczach, w tym w dwóch od pierwszej minuty. Ale pełne 90 minut zaliczył tylko w przegranym przez Wisłę meczu Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard.

Wypożyczenie pozwoli młodemu napastnikowi zaliczyć większą liczbę minut na boisku, a GKS da szansę na zapełnienie luki w ofensywie po odejściu Dawida Kocyły, Mateusza Marca, Macieja Masa i rezygnacji z usług Karola Stanka.

Dodajmy, że przygotowujący się do rundy wiosennej GKS testuje obecnie dwóch piłkarzy. Do napastnika Radomiaka Patryka Winsztala dołączył młodzieżowiec z ROW 1964 Rybnik - pomocnik Radosław Dzierbicki.

Przypomnijmy, że w zimowej przerwie GKS pozyskał już Macieja Koziarę z Miedzi Legnica.

fot. Piotr Tokarczyk/fotopiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1297927 odwiedzin