PGE Skra Bełchatów w półfinale Pucharu Polski!

2020-01-14 23:30:23

PGE Skra Bełchatów w półfinale Pucharu Polski!

PGE Skra Bełchatów awansowała do Final Four Pucharu Polski. Siatkarze z Bełchatowa w ćwierćfinałowym meczu tych rozgrywek pokonali we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:1, choć grali bez Milada Ebadipoura. O awans do finału bełchatowianie powalczą z Vervą Warszawa.

Niespełna miesiąc temu oba zespoły spotkały się w Olsztynie w meczu ligowym. Bełchatowianie wówczas zdeklasowali swoich rywali (3:0 dla PGE Skry). Tym razem teoretycznie już tak łatwo nie było, ale w każdym secie przewaga zwycięskiej drużyny była dość wyraźna. 

Bełchatowianie zagrali bez Milada Ebadipoura. Jego rolę wzięli na siebie Mariusz Wlazły i Artur Szalpuk. Obaj zdobyli po 16 punktów. Bełchatowianie zdecydowanie lepiej zagrali w bloku (13 "czap" na rywalach) i w ataku. 

Zwycięstwo 3:1 zapewniło PGE Skrze awans do Final Four. Turniej odbędzie się w dniach 14-15 marca. Wiadomo, że w półfinale turnieju bełchatowianie zagrają z Vervą Warszawa, która we wcześniej rozegranym dziś meczu pokonała grającą na zapleczu Plus Ligi Lechię Tomaszów Maz. 3:0. Turniej finałowy uzupełnią zwycięzcy dwóch pozostałych par ćwierćfinałowych, BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk. 

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 25:20, 18:25, 25:20, 25:16
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Petković
Indykpol AZS: Woicki, Andringa, Seyed, Kapica, Mika, Poręba, Żurek (libero) oraz Sokołowski, Kowalski.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120798 odwiedzin