PGE Skra Bełchatów zagra z Perugią. Sparing z Włochami w Trzech Króli

2019-12-30 17:38:33

PGE Skra Bełchatów zagra z Perugią. Sparing z Włochami w Trzech Króli

PGE Skra Bełchatów zagra towarzyski mecz z wiceliderem ligi włoskiej Sir Safety Perugia. Sparing we Włoszech będzie elementem przygotowań żółto-czarnych do drugiej, decydującej części sezonu.

Nie grająca w tym sezonie w europejskich pucharach PGE Skra Bełchatów zamierza aktywnie przygotowywać się do drugiej części sezonu. W tym roku będzie miała okazję do rozegrania sparingu z atrakcyjnym rywalem. Na początku stycznia bełchatowianie wylecą do Perugii, gdzie w meczu towarzyskim zmierzą się z tamtejszym Sir Safety, czyli wiceliderem ligi włoskiej. To bardzo silny rywal, bowiem w składzie Włochów aż roi się od światowych gwiazd, a na czele zespołu z Półwyspu Apenińskiego stoją m.in. Wilfredo Leon czy Luciano de Cecco.

Dodatkowego smaczku spotkaniu doda również fakt, że Sir Safety Perugię prowadzi Vital Heynen, czyli selekcjoner reprezentacji Polski. Z kolei Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry, w biało-czerwonej kadrze jest jego asystentem.

PGE Skra do Włoch poleci bez Irańczyka Milada Ebadipoura, który pojechał już na zgrupowanie swojej reprezentacji, która weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Mecz będzie ważny pod względem szkoleniowym dla obu trenerów, ale Heynen z pewnością zwróci uwagę również na reprezentantów Polski z PGE Skry (ostatnio Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber) z myślą o zbliżających się igrzyskach w Tokio.

Mecz towarzyski z Sir Safety Perugia odbędzie się 6 stycznia o godz. 18 w hali PalaBarton.

- Do Włoch lecimy 5 stycznia, a 6 stycznia rano trenujemy i wieczorem gramy oficjalny mecz z publicznością - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. - 7 stycznia gramy drugie spotkanie, ale już nieoficjalne, bez kibiców. Lecimy w kadrze 12 zawodników, jedynie bez Milada Ebadipoura, który gra turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Chinach. Z Perugią zagrają natomiast Dusan Petković i Milan Katić. Serbowie nie zostali powołani do swoich kadr narodowych na turniej kwalifikacyjny i polecą z PGE Skrą do Włoch. - Jeśli chodzi o walory szkoleniowe, to na pewno warto utrzymać się w rytmie meczowym. Jeśli jest możliwość grania z drużyną z najwyższej półki, to trzeba to wykorzystać - podkreśla Gogol.

Po powrocie z Włoch PGE Skra będzie przygotowywała się do dalszej części sezonu na własnych obiektach. Z kolei najbliższy mecz o stawkę odbędzie się 15 stycznia w ramach Pucharu Polski. Rywalem PGE Skry będzie Indykpol AZS Olsztyn.

fot. archiwum PGE Skry Bełchatów

Artykuł dodał: informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101985 odwiedzin