Świąteczne bieganie w Ruścu

2019-12-30 16:11:24

Świąteczne bieganie w Ruścu

VIII Bieg Świąteczny w Ruścu odbył się wczoraj. Na starcie stanęła rekordowa liczba 300 biegaczek i biegaczy, którzy zmierzyli się z liczącą 7,5 kilometrów trasą. 

Ósma edycja biegu w Ruścu tradycyjnie organizowana między świętami a sylwestrem była okazją do rozruchu po świątecznym obżarstwie i odejścia od suto zastawionego stołu. Pozytywna energia emanująca każdego roku od organizatorów, pora biegu i przyjazna atmosfera sprawiają, że z roku na rok renoma rusieckiego biegu rośnie. Tegoroczne 250 miejsc rozeszło się jak świeże bułeczki, do tego stopnia, że organizatorzy dołożyli 50 pakietów startowych, które również z miejsca znalazły nabywców.

Tradycyjnie rusiecki bieg część startujących potraktowała serio, jako jeden ze sportowych startów, inni pobiegli zaś treningowo, czy rekreacyjnie, by spalić nadmiar kalorii po świętach. Świetna biegowa pogoda, oscylująca w okolicach 0 stopni i malownicza, leśna trasa, sprawiła, że humory biegaczom i biegaczkom dopisywały. 

Od pewnego czasu organizatorzy, czyli stowarzyszenie Aktywni w Gminie Rusiec do udziału w biegu zapraszają też medialne postaci. Po ubiegłorocznej wizycie znanego prezentera pogody Tomasza Zubilewicza, tym razem gościem specjalnym był Rafał Patyra, również znany komentator sportowy i prezenter telewizyjny.  

Zwycięzcą biegu został Mateusz Pawełczak, który 7,5-kilometrowy dystans pokonał w 25 minut i 37 sekund. Dwie minuty za nim przybiegł Szymon Wiktorowicz, a trzeci był Damian Szczęsny. Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Noga (29’32’’). Podium uzupełniły jeszcze bełchatowianka Sylwia Hałaczkiewicz i Agnieszka Kuzyk. 

WYNIKI

fot. Piotr Tokarczyk / fotopiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1102057 odwiedzin