Filip Mielczarek wśród najlepszych pływaków... w mundurach

2019-12-18 17:02:11

Filip Mielczarek wśród najlepszych pływaków... w mundurach

Filip Mielczarek wywalczył dwa medale mistrzostw Polski służb mundurowych i walnie przyczynił się do wicemistrzostwa kraju strażaków PSP dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych MSWiA w pływaniu i jednocześnie mistrzostwa kraju Państwowych Straży Pożarnych odbyły się w Szczytnie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Filip Mielczarek, były pływak m.in. EKS Skry Bełchatów i LKS Omegi Kleszczów, a obecnie młodszy kapitan w Powiatowej Komendzie PSP w Bełchatowie. Filip walnie przyczynił się do zdobycia przez łódzką komendę wojewódzką PSP pucharu za wicemistrzostwo Polski. W 10-osobowej drużynie Łódzkiego (Filip był jedynym reprezentantem województwa z Bełchatowa) Filip Mielczarek zdobył 937 punktów, co było drugim wynikiem drużyny.



W zawodach wystartowało 166 zawodników i zawodniczek z 41 drużyn. Każdy mógł wziąć udział w trzech konkurencjach indywidualnych i sztafecie 4x50m stylem dowolnym. Dwa najlepsze rezultaty każdego z zawodników w drużynie składały się na punkty drużyny.

Indywidualnie Filip, który do zawodów w Szczytnie podchodził praktycznie bez treningu pływackiego, zdobył brązowy medal na 100m stylem zmiennym. Był też dwa razy czwarty - na 50m motylkiem i 50m stylem dowolnym. Po drugi medal brązowy Filip sięgnął w sztafecie.

Dodajmy, że wcześniej Filip Mielczarek pociągnął do sukcesu także drużynę bełchatowskiej straży w mistrzostwach województwa łódzkiego strażaków PSP, które odbyły się w Łasku. Spośród 21 jednostek powiatowych pływacy z KPPSP w Bełchatowie stanęli na podium, zdobywając srebrny medal. To pierwszy taki sukces bełchatowskich strażaków.

Każdy zawodnik drużyny startował w na 50m stylem dowolnym i sztafecie 4x50m. Filip indywidualnie zajął trzecie miejsce, a bełchatowska sztafeta - drugie. To właśnie dobry występ strażaka z Bełchatowa dał mu awans do kadry wojewódzkiej PSP na mistrzostwa w Szczytnie.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101984 odwiedzin