Młodzież Czempiona z halowymi życiówkami

2019-12-10 23:21:07

Młodzież Czempiona z halowymi życiówkami

Młodzi lekkoatleci UKS Czempion Bełchatów z kolejnymi rekordami życiowymi. Ekipa trenera Dariusza Rybarczyka przywiozła wartościowe wyniki z zawodów w Toruniu i Spale.

W mieście Kopernika rozegrano ogólnopolskie zawody dla reprezentacji szesnastu wojewódzkich ośrodków lekkiej atletyki. W 22-osobowej reprezentacji Łódzkiego i wśród 352 zawodniczek i zawodników biorących udział w całych zawodach, znalazło się ośmioro reprezentantów Czempiona.

Najlepiej zaprezentowała się Anna Olczyk, która w skoku w dal w kat. do lat 13 zajęła drugie miejsce z halowym rekordem życiowym 4,77 m. Prezentująca wysoką formę na treningach Amelia Zochniak była trzecia na 300m z życiówką 45,50.

Rekord życiowy w skoku w dal z wynikiem 4,71 poprawił też Jerzy Jurczak, co dało mu 7. miejsce. Taka samą lokatę w finale sprintu na 60m zajęła Małgorzata Domagała z rekordem życiowym 8,50. W tych zawodach Gosia doznała kontuzji i nie mogła pojechać na halowy finał Czwartków Lekkoatletycznych. 1,20m to natomiast wynik Hanny Nowickiej w skoku wzwyż.

O pechu może zaś mówić Mateusz Wośko, który biegł w sztafecie województwa 8x200m i choć ekipa Łódzkiego prowadziła, to jednak nie ukończyła biegu.

807.jpg

W kategorii U15 Zuzanna Mielczarek zajęła 4. miejsce z życiówką 4,90 w skoku w dal. Piąta była Julia Grochulska ustanawiając życiówkę w skoku wzwyż na 155cm. Martyna Mielczarek halową życiówkę na 60m ppł ustanowiła w eliminacjach (9,90), zaś w finale była siódma (10,05).

Dwie najlepiej obecnie prezentujące się Czempionki z młodego pokolenia wystąpiły także w Spale w Ogólnopolskich Halowych Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych.

Jako pierwsza zaprezentowała się Amelia Zochniak, która wygrała swoją serię na 600m z rewelacyjną życiówką 1:39,87. Bardzo udany występ zanotowała także Anna Olczyk, która tym razem wystartowała na 300m i również bezapelacyjnie wygrała swoją serię, ustanawiając swój rekord życiowy na tym dystansie w hali - 44,60.

Po rozegraniu wszystkich serii okazało się, że Ani Olczyk do złota zabrakło... jednej setnej sekundy. Amelia do najwyższego stopnia podium straciła pół sekundy. Tym samym obie dziewczyny sięgnęły po wicemistrzostwo halowych Czwartków.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1102033 odwiedzin