Ida Lis wicemistrzynią Europy! Poprawiła trzy rekordy Polski seniorek!

2019-12-07 22:07:50

Ida Lis wicemistrzynią Europy! Poprawiła trzy rekordy Polski seniorek!

Ida Lis wicemistrzynią Europy juniorek do lat 23! Tak silnej kobiety w kategorii do 72 kg nie ma w Polsce. Ida w Kownie poprawiła trzy rekordy Polski... seniorek.

Już we wrześniu sięgając po Puchar Polski juniorek i seniorek Ida Lis udowodniła, że w kategorii do 72 kg jest najsilniejszą kobietą w Polsce. Kolejny raz potwierdziła to na Litwie podczas mistrzostw Europy juniorek U23 w trójboju siłowym klasycznym.

Bełchatowianka zaczęła nieco nerwowo paląc pierwszą próbę przysiadu ze sztangą. W drugiej zaliczyła już 172,5 kg, by w trzecim podejściu zaliczyć 180 kg, czym ustanowiła rekord Polski nie tylko w swojej kategorii, ale także wśród seniorek.

95 kg, 102,5 kg i 105 kg to udane próby Idy w wyciskaniu sztangi leżąc. Ostatni wynik to znów rekord Polski seniorek. W ostatniej konkurencji - martwym ciągu - Ida zaczęła od wyrównania krajowego rekordu (192,5 kg). Atak na ciężar o 10 kg większy się nie powiódł i Ida zakończyła konkurencję z jedną udaną próbą.

Ida osiągnęła łącznie 477,5 kg, co jest kolejnym rekordem Polski. Dało to jej srebrny medal. Do niesamowitej, starszej rocznikowo o rok Szwedki Vilmy Olsson zabrakło sporo, bo 13 kg, ale to i tak ogromny sukces bełchatowianki.  

fot. z prywatnego archiwum Idy Lis


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1317769 odwiedzin