PGE Skra Bełchatów rozbiła Asseco Resovię w ligowym klasyku

2019-11-21 00:01:30

PGE Skra Bełchatów zdominowała Asseco Resovię Rzeszów, wygrywając w klasyku Plus Ligi 3:0. MVP meczu został Milan Katić.

Mecze PGE Skry z Asseco Resovią doczekały się już miana klasyków w polskiej siatkówce ligowej, a historia pojedynków obu zespołów pamięta znakomite mecze, które zapisały się w annałach. Środowy mecz w Energii raczej do historii nie przejdzie, chyba, że do tej, w której PGE Skra bezlitośnie ogrywa rywali z Podkarpacia. Takich meczy przed laty było wiele i ten rozegrany awansem w ramach 12. kolejki Plus Ligi do nich się dopisuje.

PGE Skra przejęła kontrolę nad meczem w połowie pierwszego seta i właściwie nie zmieniło się to już do jego końca. Tylko początek trzeciej partii mógł zapowiadać, że rzeszowianie nieco się otrząsnęli i powalczą w Bełchatowie dłużej. Nic z tego. Mariusz wlazły, Milan Katić, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, czy Milan Ebadipour i świetnie dzielący piłkami Grzegorz Łomacz prowadzili PGE Skrę do zwycięstwa.

Meczem z Resovią PGE Skra rozpoczęła ponad tygodniowy maraton meczów z czołówką ligi. W niedzielę bełchatowianie grają wyjazdowy mecz z ZAKSĄ, w następną środę w Enerii zagości Verva Warszawa, a 30 listopada żółto-czarni zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber
Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Krulicki, Schulz, Hoag, Kosok, Perry (libero), Mariański (libero) oraz Shoji, Buszek, Rousseaux, Lemański

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 954030 odwiedzin