Sukcesy sztangistek Omegi Kleszczów. Magda Karolak wicemistrzynią Europy

2019-11-13 00:07:00

Świetne starty mają za sobą sztangistki i sztangiści LKS Omegi Kleszczów. Na mistrzowskich imprezach bili rekordy Polski, życiówki, a Magda Karolak sięgnęła po wicemistrzostwo Europy.

W Bukareszcie podczas Mistrzostw Europy Juniorów srebrny medal wywalczyła Magda Karolak. Zawodniczka Omegi w dwuboju osiągnęła wynik 229 kg, na co złożyło się 96 kg w rwaniu i 133 kg w podrzucie. Dało to podopiecznej Sebastiana Ołubka dwa małe medale w poszczególnych konkurencjach i srebro w dwuboju.

W starszej kategorii wiekowej mistrzostw Starego Kontynentu do lat 20 i 23 w stolicy Rumunii wystartowała także Sylwia Oleśkiewicz. W dwuboju zajęła 10. miejsce, ale ze znakomitymi wynikami. Sylwia w swojej kategorii wagowej w rwaniu ustanowiła rekord Polski do lat 20 wynikiem 69 kg. To także wyrównanie rekordów kraju do lat 23 i seniorek. W podrzucie Sylwia osiągnęła 85 kg, co jest nowym rekordem Polski U20 i U23. Uzyskane 154 kg w dwuboju to także trzy rekordy Polski - U20, U23 i seniorek.

Natomiast młodsi sztangiści Omegi startowali w mistrzostwach Polski w Ciechanowie. W kategorii do 45 kilogramów srebrny medal wywalczył Oliwier Ołubek (w rwaniu 46 kg, a w podrzucie 61 kg). Do złota zabrakło jednego kilograma.

W kat. plus 96 kg srebro wywalczył także Dawid Konopka. Ważący 131,7kg wyrwał 105 kg i podrzucił 146 kg, co przez moment było rekordem Polski (o 1 kg rekord ten poprawił reprezentant gospodarzy Szymon Ziółkowski z Mazovii Ciechanów).

Brązowy medal w wadze do 96 kg wywalczył zaś Marcin Jakóbczak (77 kg w rwaniu, 101 kg w podrzucie).

Startowali także: Imer Sejdija (kategoria 73 kg, 7. miejsce w dwuboju) oraz Maja Bańkowska (kategoria 59 kg, 9. miejsce w dwuboju).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 954027 odwiedzin