Medale młodych pływaków EKS Skry Bełchatów

2019-11-08 21:53:35

Pływacy EKS Skry Bełchatów w dobrych nastrojach wracają z Mistrzostw Województwa Łódzkiego dzieci z roczników 2009-2011. Kadra bełchatowskiego klubu zdobyła pięć medali.

Mistrzostwa rozegrano dziś w łódzkiej Zatoce Sportu. Na pływalni Politechniki Łódzkiej obok reprezentantów klubów z województwa łódzkiego z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi pływacy EKS Skry Bełchatów.

Wśród najmłodszych zawodniczek z rocznika 2011 kapitalnie w stylu grzbietowym na dystansie 25 metrów spisali się bełchatowianie. Złoty medal i tytuł mistrzyni województwa wywalczyła Natalia Frączyk, która przepłynęła dystans w 22 sekundy i 98 setnych. Wśród chłopców brązowy krążek na tym dystansie zdobył Aleksander Czyżycki, który uzyskał czas
00:24,12.

Oboje popłynęli też na 25m stylem dowolnym. Tutaj Natalia Frączyk zajęła 5. miejsce z czasem 00:21,78, zaś Aleksander
Czyżycki z czasem 00:22,02 był siódmy.

W roczniku 2010 na 50m grzbietem i stylem dowolnym rywalizował Antoni Drążczyk. Uzyskał odpowiednio 00:54,05 i 00:50,04.

Natomiast wśród 10-latków bełchatowianie sięgnęli po trzy medale. Srebro na 100m stylem dowolnym uzyskała Alicja Polek (01:15,37). Ta sama zawodniczka sięgnęła także po brąz na 50m grzbietem, uzyskując czas 00:41,26.

To był zresztą dzień Alicji. Na 50m stylem dowolnym brąz zdobyła inna Alicja. Alicja Morawiec uzyskała 00:35,69. Na tym dystansie siódmy był Wiktor Idziaszczyk (00:38,96), a 12. Adrianna Górny (00:40,93). W stylu grzbietowym zaś Alicja Morawiec była siódma (00:44,01), Adrianna Górny - 13. (00:46,44), a Wiktor Idziaszczyk - 8. (00:46,01).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 954000 odwiedzin