GKS Bełchatów w końcu wygrał na wyjeździe! Niepołomice zdobyte!

2019-11-03 20:37:17

GKS Bełchatów w końcu wygrał na wyjeździe. W 16. kolejce Fortuna 1. Ligi "Brunatni" pokonali w Niepołomicach tamtejszą Puszczę 4:1.

Niepołomice, niewielkie miasteczko do tej pory znane było z królewskiego zamku ( takiego trochę mniejszego Wawelu) i sąsiadującego z miastem lasu, w którym lubili niegdyś polować Piastowie, Jagiellonowie i inni możni o błękitnej krwi. Od niedzieli, 3 listopada jest to też miasteczko, w którym wyjazdowe zwycięstwo odniósł GKS Bełchatów. Pierwsze od grubo przeszło pół roku(!) Nie wiemy, czy napiszą o tym w Wikipedii, ale dla bełchatowskiego klubu Niepołomice pozostaną ważne. Miejmy bowiem nadzieję, że właśnie tam, pod Krakowem zakończyła się fatalna wyjazdowa seria GKS.

Jak nie teraz, to kiedy, mówili przed wyjazdem do Małopolski kibice GKS. Jak nie teraz to nigdy, w tej rundzie mogli sami sobie odpowiedzieć, bo mecz z Puszczą był ostatnim wyjazdem "Brunatnych" w rundzie jesiennej. Niemal pół sezonu zajęło piłkarzom Artura Derbina odniesienie zwycięstwa na obcym terenie. Lepiej późno niż w cale.

Niedzielne spotkanie od początku należało do bełchatowian. Już pierwsza akcja meczu przyniosła GKS prowadzenie, a gola otwierającego wynik zdobył strzałem z dystansu Mateusz Marzec. Bełchatowianie mieli jeszcze swoje szanse przed przerwą, ale równie dobrze do remisu mogli doprowadzić gospodarze. Zakończyło się skromnym prowadzeniem GKS.

Za to druga połowa zaczęła się niemal jak pierwsza. Pierwsza akcja i gol dla GKS. Tym razem autorstwa Dawida Kocyły.

Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale GKS odpowiedział trafieniem Marca. Najlepszy strzelec "Brunatnych" wykorzystał rzut karny, choć strzelał na raty, bo pierwsze uderzenie obronił bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce był już bezradny.

Jeśli mowa o dobitkach to zespól Puszczy dobił Bartłomiej Bartosiak. Wychowanek GKS wprowadzony  minutę wcześniej na boisko za Marca. Zwycięstwo GKS mogło być bardziej okazałe, ale Adrian Małachowski strzelił w słupek, a w samej końcówce drugiego karnego w meczu nie wykorzystał Maciej Mas.

Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 1:4 (0:1)
0:1 Mateusz Marzec (3’)
0:2 Dawid Kocyła (49’)
1:2 Mateusz Bartków (70’)
1:3 Mateusz Marzec (76’ karny)
1:4 Bartłomiej Bartosiak (87’)

Puszcza: Karol Niemczycki - Łukasz Furtak, Michał Czarny, Mateusz Bartków, Michał Mikołajczyk - Hubert Tomalski, Marcin Stefanik (46’ Łukasz Szczepaniak), Wiktor Żytek, Jakub Serafin, Bartosz Żurek (66’ Jose Embalo) - Marcin Orłowski (65’ Jakub Bąk)

GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski - Bartosz Biel, Mateusz Marzec (86’ Bartłomiej Bartosiak), Emile Thiakane (89’  Viktor Putin) - Dawid Kocyła (76’ Maciej Mas).