PGE Skra Bełchatów zaczęła sezon od zwycięstwa z Treflem

2019-10-27 21:37:59

PGE Skra Bełchatów od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon w siatkarskiej Plus Lidze. Bełchatowianie wygrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 3:1. MVP meczu został Dusan Petković.

Rozpoczął się sezon w siatkarskiej Plus Lidze. Dwa dni po uroczystej prezentacji drużyny podczas zlotu swoich kibiców PGE Skra Bełchatów na inaugurację zmierzyła się na wyjeździe z Treflem, którego trenerem jest doskonale w Bełchatowie znany Michał Winiarski. Pierwsza kolejka całej Plus Ligi rozgrywana jest jednak ku czci innej legendy PGE Skry, zmarłemu w tym roku Miguelowi Falasce. Bełchatowski klub przygotował specjalną koszulkę, którą na boisko wnieśli prezesi Konrad Piechocki i Grzegorz Stawinoga, a przy minucie ciszy trzymali ją również Robert Milczarek, Karol Kłos i Mariusz Wlazły, którzy grali z Miguelem w drużynie.

Na boisku mecz był wyrównany w środkowej części, czyli drugim i trzecim secie, kiedy gospodarze wykorzystywali okres przestoju bełchatowian, mających kłopoty z zagrywką i przyjęciem. Jednak kiedy żółto-czarni weszli na swój wysoki poziom, zdecydowanie przewyższali swoich rywali. Trener Michał Mieszko Gogol nie bał się rotować składem w swoim debiucie na ławce trenerskiej PGE Skry w oficjalnym meczu. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Dusana Petkovicia.

Już w środę PGE Skra po raz pierwszy w nowym sezonie ligowym pokaże się swoim kibicom w Bełchatowie. O godz. 18 w hali Energia mecz z GKS Katowice.

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:22, 24:26, 17:25)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Petković, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Huber, Katić, Antosiewicz.
Trefl: Janusz, Schott, Grzyb, Filipiak, Halaba, Crer, Olenderek (libero) oraz Jakumiszak, Kozub, Sasak, Janikowski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 930606 odwiedzin