GKS Bełchatów odpadł z Pucharu Polski

2019-09-25 22:06:17

GKS Bełchatów odpadł z Pucharu Polski."Brunatni" przegrali w środowy wieczór na własnym stadionie z GKS Tychy 0:2 i zakończyli udział w pucharowych rozgrywkach na 1/32 finału.

Na tym etapie rozgrywek pucharowych większość drużyn traktuje je jako zło konieczne i okazję do przetestowania zawodników, którzy w lidze grają mniej. A szkoda, bo Puchar Polski to właśnie okazja dla drużyn z niższych lig by pokazać się w Polsce i zagrać z renomowanymi drużynami.

Trener Artur Derbin dał szansę debiutu w pierwszej drużynie Damianowi Michalakowi. Po raz pierwszy po kontuzji w wyjściowym składzie znalazł się także Emile Thiakane. To właśnie Senegalczyk miał najlepszą okazję do gola, kiedy w drugiej połowie przedryblował rywali, zszedł do środka i zza szesnastki lewą nogą uderzył... prosto w słupek.

O pierwszej połowie nie ma co pisać, bo już jutro nikt o niej nie będzie pamiętał. W drugiej nie było wiele lepiej. Przez długie minuty z boiska wiało nudą. Perspektywę męczarni kibiców w dodatkowych 30 minutach dogrywki złamali goście, którzy objęli prowadzenie po strzale z dystansu Wojciecha Szumilasa. Zawodnika GKS Tychy wykorzystał nie najlepsze ustawienie Daniela Niźnika i mokrą murawę. Kozłująca piłka nabrała poślizgu i wpadła do siatki rezerwowego bramkarza "Brunatnych". Drugiego gola goście zdobyli już w doliczonym czasie gry, kiedy to wykorzystali kontrę, po tym, jak bełchatowianie niemal całym zespołem zaatakowali ich bramkę.

Cóż, pucharowa przygoda GKS Bełchatów zakończyła się zanim na dobre się zaczęła. To trzecia z rzędu i czwarta w ostatnich pięciu meczach porażka GKS. W niedzielę "Brunatni" w Fortuna 1. Lidze podejmują Wigry Suwałki. Tutaj już innej opcji być nie może, to spotkanie trzeba wygrać.

GKS Bełchatów - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 Wojciech Szumilas (70’)
0:2 Szymon Lewicki (90’)

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Bartosz Biel, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski - Damian Michalak (74’ Dawid Flaszka), Adrian Małachowski -  Viktor Putin (74’ Mateusz Marzec), Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak (74’ Maciej Mas).

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Dario Kristo, Łukasz Sołowiej, Ken Kallaste - Kacper Piątek (79’ Jakub Piątek), Łukasz Grzeszczyk, Keon Daniel, Wojciech Szumilas, Łukasz Moneta (72’ Sebastian Steblecki) -  Szymon Lewicki.

żółte kartki: Małachowski, Biel - Moneta
sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 930581 odwiedzin