PGE Skra lepsza od ZAKSY. Bełchatowianie rozpoczęli sparingi

2019-09-20 22:21:25

PGE Skra lepsza od ZAKSY. Bełchatowianie rozpoczęli sparingi

PGE Skra Bełchatów od efektownego zwycięstwa rozpoczęła przedsezonowe sparingi. Bełchatowianie okazali się lepsi od mistrzów Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle wygrywając 3:1. A właściwie 3:0, bo drużyna z Opolszczyzny okazała się lepsza tylko w dodatkowym secie.

PGE Skra Bełchatów starciem z mistrzami Polski rozpoczęła okres sparingowy. Wcześniej bełchatowianie zagrali tylko grę treningową z BKS Visa Bydgoszcz. Tym razem, choć w mocno okrojonym składzie zgrali już oficjalny sparing. W zesple z Bełchatowa zabrakło grających na mistrzostwach Europy Jakuba Kochanowskiego, Karola Kłosa i Artura Szalpuka oraz Milada Ebadipuora, który gra dla swojej kadry Iranu. Na ławce trenerskiej zasiadł zaś Radosław Kolanek, który pełnił rolę pierwszego trenera, pod nieobecność Michała Mieszko Gogola, który również przebywa z kadrą. Spore osłabienia były także po stronie ZAKSY, która także ma przecież kadrowiczów.

Z bardzo dobrej strony do zespołu wprowadził się nowy atakujący ł Dusan Petković. Serb był mocnym punktem drużyny. Udaną parę środkowych stworzyli Norbert Huber i Aleksander Antosiewicz.W rozegranym w Sieradzu meczu PGE Skra pewnie wygrała trzy pierwsze sety. Zespoły umówiły się jednak jeszcze na dodatkową partię, która tym razem padła już łupem kędzierzynian.

Po pierwszym test-meczu przed siatkarzami kolejny okres pracy na własnych parkietach. Kolejnym sprawdzianem dla PGE skry będzie dopiero turniej Giganci Siatkówki, który odbędzie się w dniach 12-13 października w Kępnie.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 25:20, 25:17, 17:25)
PGE Skra: Łomacz, Orczyk, Huber, Petković, Katić, Antosiewicz, Piechocki (libero), Milczarek (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Ćwikliński
ZAKSA: Stępień, Semeniuk, Wiśniewski, Kaczmarek, Smolarczyk, Rejno, Banach (libero) oraz Kaiczak, Warda.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1074501 odwiedzin