Mocne przetarcie pięściarzy Gardy Bełchatów

2019-09-18 15:51:11

Mocne przetarcie pięściarzy Gardy Bełchatów

Trzech zawodników Sekcji Bokserskiej Garda Bełchatów wzięło udział w I Turnieju Bokserskim im. Józefa Pisarskiego, zorganizowanym w Łódzkiej Sport Arenie przez ŁKS Boks Łódź. Z bardzo dobrej strony pokazali się wszyscy bełchatoscy pięściarze.

Boksujący w kategorii do 46 kg 14-letni Patryk Dobrowolski skrzyżował rękawice z rówieśnikiem z Gwardii Szczytno. - Patryk swoją przygodę z boksem rozpoczął niedawno w Sekcji Bokserskiej Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie i po dziewięciu miesiącach treningu przyszedł czas na pierwszy poważniejszy test poza rodzimym środowiskiem. Dla Patryka to nowe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości - mówi Arkadiusz Żurawski, trener Gardy Bełchatów. - Patryk zaprezentował bardzo dobry, techniczny boks - dodaje.

Następnie do ringu wszedł Jakub Domurad, który w swoim sparingu kontrolnym zmierzył się ze starszym od siebie Nicolasem Okrasą z Boks Tur Łódź. - To był wyrównany, mocny i bardzo emocjonujący pojedynek, na wysokim poziomie sportowym - podkreśla trener Żurawski.

Sparing wśród seniorów w kategorii do 69 kg stoczył także Krzysztof Łągwa, który skrzyżował rękawice z Aleksandrem Bereżewskim z łódzkiego Boks Tur.

- W drugim starciu zabrakło mu "naboi" i nie dokończył pojedynku - podkreśla trener Żurawski. - Mimo tego była to zacięta walka. Sparingowe pojedynki bełchatowskich pięściarzy z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Fot. Trener Arkadiusz Żurawski z zawodnikami / Garda Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1074508 odwiedzin