Wyjazdowa niemoc trwa. Wtopa GKS w Chojnicach

2019-09-13 23:25:46

GKS Bełchatów doznał sromotnej porażki w Chojnicach. W meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi "Brunatni" przegrali z Chojniczanką 0:3. To najdotkliwsza porażka GKS za kadencji trenera Artura Derbina.

Jeszcze niedawno kibice GKS liczyli serię meczów bez porażki swojej drużyny na własnym stadionie, którą po 11 miesiącach przerwał Chrobry Głogów. Teraz powoli zaczynają już liczyć niechlubną serię meczów bez zwycięstwa na wyjeździe. Liczy ona już siedem spotkań, a na obcym terenie bełchatowianie nie potrafią zdobyć kompletu punktów od kwietnia, kiedy to jeszcze walczyli o awans do 1. ligi.

Wiadomo było, że seria trzech meczów na wyjazdach będzie dla GKS trudna. Tym bardziej, że nie ma specjalnie kim straszyć w ataku. Tak też było w Chojnicach. Już właściwie po 26 minutach było wiadomo, że nawet o punkt będzie ciężko, bo gospodarze prowadzili 2:0. Bełchatowianie byli w tym meczu słabsi i przegrali zasłużenie.

Oczywiście to jeszcze w nie powód do zmartwień, ale GKS w końcu musi się przełamać i zacząć przynajmniej od czasu do czasu do remisów na obcych boiskach dokładać także zwycięstwa. Tym bardziej, że twierdza przy Sportowej już padła i własny stadion też już nie musi być atutem GKS.

Szansą na przełamanie będzie mecz za tydzień w Mielcu ze Stalą. Trzypunktowe pozdrowienia dla wierchuszki z PGE mile widziane.

Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 3:0 (2:0)
1:0 Oskar Paprzycki (9’)
2:0 Mateusz Kuzimski (26’)
3:0 Mateusz Kuzimski (64’)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Oskar Paprzycki, Matic Žitko, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Krystian Wachowiak (59’ Mateusz Żukowski), Michal Obrocník, Bartosz Wolski, Emil Drozdowicz (85’ Tomasz Mikołajczak), Aghwan Papikjan (74’ Jacek Podgórski) - Mateusz Kuzimski.

GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski - Bartosz Biel (69’ Viktor Putin), Mateusz Marzec (82’ Marcin Ryszka), Bartłomiej Bartosiak - Karol Stanek (46’ Maciej Mas).

żółta kartka: Maciej Mas